Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Komentáře

Holohlavci, třeste se

Po loňské vraždě súdánského studenta Hassana Abdelradiho se v Praze na jedné demonstraci sešli představitelé vlády, opozice, parlamentu, katolické církve, studentů a odborů, aby společně vyjádřili svůj odpor proti rasismu. Nejradikálnější byl tehdejší vůdce opozice Miloš Zeman. Vystoupil s návrhem „legislativně“ zakázat hnutí skinheads, mezi jehož stoupence se vrah počítal.

Zemanova představa práva

Sociální demokraté slibovali, že dostanou-li se do Strakovky, přinesou především změnu. Změnu politického stylu, změnu ve stagnující ekonomice, a dokonce i změnu k lepšímu v nedostatečném pocitu bezpečí, tedy mnohem ostřejší boj proti kriminalitě všeho druhu. Co z toho splní, se dnes nedá odhadnout, z mnohého vycouvali těsně před volbami, a hlavně po volbách, když sestavili svou vládu jedné strany. Rozhodně však neustoupili ze své lásky k všelijakým zákazům a příkazům, případně výhrůžkám. K těm posledním patří jak vyjádření ministra bez portfeje Jaroslava Bašty, že stačí zavřít pár neloajálních úředníků, aby se ti ostatní stali loajálními, tak i opětovný výkřik novopečeného premiéra Miloše Zemana, že se zasadí o zákaz hnutí skinheads. Jeho výrok o skinech překvapí o to více, že je dávno notoricky známý jeden fakt: zakázat nebo rozpustit neregistrované hnutí prostě nejde. Na tom se shodují legislativci ministerstva vnitra, policisté i předseda Ústavního soudu. Zemana ale zřejmě pořád ovládá představa, že právo by mělo tak trochu poslouchat politiku:…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 22 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 22 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.