Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Dopisy

Dopisy

Pláč nad extratřídou

Čtením českých tiskovin se člověk neustále poučuje, ale lidem slabší tělesné konstrukce to přináší jistá rizika. Po přečtení článku Dejte mi auto s šoférem a já půjdu (Respekt č. 8/98) jsem však nevěděl, mám-li se smát, nebo plakat. Už to, že si bývalí ministři ponechávají erární automobily, často i se šoféry, je dostatečným důkazem toho, na jaké ubohé kulturní výši jsou dnešní čeští politici. Jako by dosud nepochopili, že netvoří nějakou zvláštní třídu oprávněnou k různým výhodám, jež nejsou dostupné obyčejným voličům. Zdá se, že v tom ohledu není rozdíl ani mezi bývalými disidenty a bolševickými půlpány, jejichž chamtivost a korupce neznaly mezí. Co mne však doslova ohromilo, byla ta drzost, s jakou jmenovaní politici reagovali a odpovídali na novinářovy otázky. Zde už je rozdíl mezi kultivovanými politiky, jaké máme třeba my zde v Kanadě, a ješitnými primadonami vychovanými za šedesát let nesvobody různých odstínů, která v Čechách panuje už od roku 1938, tak očividný, že je z toho čtenáři smutno. Cožpak se u vás nenajde aspoň jeden politik, který by myslel na poplatníky, a ne na sebe? Vaši politici by si měli ty exministry dobře zapamatovat a postarat se o to, aby ani jeden z nich do příštího parlamentu ani nohou nepáchl.

O.J. Spilar, Toronto

Tragický prvek února 1948

Únorový převrat před…

12.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 21 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

12.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 21 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte