Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Komentáře

Mezi čtyřma očima

Ať nakonec dopadnou tanečky kolem personálních změn v Klausově kabinetu jakkoliv, atmosféra, která je provází, zůstane ještě dlouho dokladem bídného stavu dnešní české politiky. Jakkoliv totiž mají všechny diskutované scénáře ministerských rošád odstartovaných odchodem Jana Rumla z postu ministra vnitra svou partajní logiku, rozumí jim jen několik zasvěcených. Řečeno s klasikem - politika se vzdaluje reálnému životu, mění se v čistou techniku mocenských šachů a strany už nezakrytě upřednostňují své vlastní zájmy nad zájmem státu.

V první řadě jsou tahanice kolem hledání nového ministra vnitra důkazem krize ODS. Jakákoliv strana, která ve svých řadách tak dlouho nemůže najít vhodnou osobu pro obsazení jednoho z nejdůležitějších vládních postů, totiž vlastně přestává plnit jednu ze svých základních funkcí: nefunguje jako „stroj“ na vyhledávání osobností, jejichž prostřednictvím může prosazovat své cíle. A skutečnost, že i členové nejužšího grémia ODS se teprve z televizních zpráv dozvěděli, že Ruml s vědomím premiéra už konzultuje u prezidenta možnost, že by jej nahradil Jindřich Vodička, jehož má pro změnu vystřídat „někdo z poslanců“, je pak v této souvislosti pikantní i smutná zároveň. V takto pohnojené půdě je už každopádně možné ledacos: počínaje nominací zcela neznámého plzeňského advokáta Ludvíka Rösche až po absurdní výstup poslance Igora Němce, který najednou bez jakékoliv konzultace začal v tisku prohlašovat, že tím nejlepším ministrem by byl jeho…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 21 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 21 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.