Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Komentáře

Léčba Mackem

Miroslav Macek s oblibou opakuje, že české zdravotnictví je v pozici člověka, který padá z desátého patra a při letu kolem pátého patra se utěšuje slovy „ještě jsem na tom dobře.“ Současně se však někdejší místopředseda ODS a svého času černá ovce české politiky nikdy netajil tím, že by rezortu, který sužuje stálý nedostatek peněz, rád pomohl. Nyní - už ve funkci tajemníka ministra zdravotnictví - konečně veřejnost seznámil s tím, jak si záchrannou akci představuje. Jeho šedesátistránkový spis má název „Návrh reformy zdravotnictví“ a všichni zainteresovaní se zatím shodují v tom, že Miroslav Macek je dnes jediným mužem, který by v stávající zdravotnické džungli mohl své představy skutečně prosadit. Po zdravotnické reformě z ledna 1993 proto můžeme čekat druhou reformu, která by podle Mackova návrhu měla být přinejmenším stejně převratná. Termín jejího zahájení je leden 1998.

Zásah v pravou chvíli

Mackova razance jako obvykle všechny překvapila. Jeho političtí soupeři (například poslanec za ČSSD Vladimír Špidla nebo lidovec Josef Janeček) zatím odmítají Mackův návrh komentovat, dokud si prý materiál „důkladně neprostudují“. Zdravotnické odbory stejně jako přední lékařské kapacity diskutují, zda nový model vůbec může reálně fungovat, a Mackovi spolustraníci se rozčilují, že plán byl zveřejněn dříve, než jej dostal ministr Stráský a výkonná rada ODS. Miroslav Macek ovšem není v politice začátečník a jistě dobře věděl, kdy a jak svůj návrh…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 22 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 22 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.