Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Přílohy

Rozšíření Evropské unie si ještě vyžádá nějaký čas

Ve dnech 13. - 15. října se v Praze uskutečnila třetí ze série říjnových konferencí Nadace Bohemiae na téma Rozšiřování Evropské unie - výzva pro evropskou politiku, ekonomiku a obchod. Mezi účastníky konference byli například bývalý španělský premiér Felipe Gonzáles, bývalý dánský ministr zahraničí Uffe Elleman-Jensen, komisař EU pro zemědělství Franz Fischler, komisař EU pro otázky rozpočtu Erkki Liikanen, státní tajemník ministerstva zahraničních věcí Švédska Mats Karlsson a řada dalších osobností domácí i světové politiky. Respekt tentokrát z řady obsáhlých příspěvků, které na konferenci zazněly, vybral ty, jež se buďto týkají přímo České republiky, nebo v nichž zazněly nejprovokativnější myšlenky. Text všech příspěvků je redakčně zkrácen.

Josef Zieleniec: Evropská unie je víc než zóna volného obchodu

Proč chce být Česká republika členem EU

„Rozšíření je současně politická nutnost a historická příležitost.“ Takto lakonicky a přesvědčivě zní usnesení madridského summitu EU z prosince 1995. Konrad Adenauer, jeden z „otců“ Evropského společenství, kdysi řekl, že „nejlepší zahraniční politikou je uvědomění si svých vlastních zájmů“. Vstup do Evropské unie je zajisté v bytostném zájmu ČR.EU je ale pro nás mnohem víc než zájmová skupina, mnohem víc než zóna volného obchodu. Naše přijetí do EU bude znamenat především zacelení hluboké rány, kterou v Evropě zanechalo čtyřicet let komunismu. Rozdělení Evropy je umělé.…

44.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 23 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

44.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 23 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte