Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Komentáře

V duchu Járy Cimrmana

Zajdeme-li do pražské zoologické zahrady, můžeme si všimnout zajímavého rozdílu. Skunk má krásný a velký výběh s křovisky, vykotlanými pařezy, trávou, skrytými zákoutími i s průtočným bazénkem. Naproti tomu kuna lesní obývá maličkou klec - dole rovný ušlapaný písek, nahoře dva olysalé klacky, po nichž běhá. Do očí bijící nepoměr přesně zrcadlí bytovou situaci v Česku. Podobně jako si zvířátka v zoo nemohou vybojovat svůj areál podle zákonů přírody, ale je jim přidělen z moci úřední, ani občané této země si nevybírají bydlení podle situace na trhu s byty, ale jsou odkázáni na různé bizarní, nedůstojné, či dokonce ilegální postupy. Příčinou je - pochopitelně - regulované nájemné.Novému ministerstvu pro rozvoj regionů, měst a obcí se běžně říká ministerstvo bydlení. Jeho šéfem je lidovec Jaromír Schneider. Prosťáček by tak mohl předpokládat, že právě člen strany, která před volbami slibovala okamžitou deregulaci nájemného, zde prosadí rázný pohyb. Chyba lávky, ale rozhodně ne proto, že by byl ministr Schneider zakukleným komunistou. V tomto směru zastavil reformního koně před drahnou dobou už Václav Klaus. Nové ministerstvo teď bude jen rozvíjet praxi, která se u nás už usadila. Pro ilustraci oživlého ducha Járy Cimrmana stačí vybrat pár náhodných ukázek z tisku.

Zastavení první: Praha 4

Čtvrtý pražský obvod - podobně jako jiné radnice v Česku - se rozhodl pronajímat obecní byty za tržní nájem formou veřejné soutěže, jak o tom 8. července referuje…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 21 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 21 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.