Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Kultura

O lázeňských hostech

Letos už nemělo pohoršení pražských filmových publicistů nad drzostí, že si Praha dovolila narušit idylický monopol karlovarského festivalu, tak dramatický nádech jako loni. Škodolibostí a potměšilostí bylo však i tak možné číst dost. Obraz akce, jakou je festival, vytvářejí, jak známo, novináři, semknuti v takových případech většinou společnými zájmy. A ti si svého favorita vybrali. Lze to jistě pochopit: zasloužíme si přece týden v lázních, celý rok se těšíme, jak si na kolonádě a při šumění vřídel odpočineme. Imagologové automaticky vnímají přehlídku filmů jako záležitost, která je určena právě jim, privilegovaným kibicům, kteří si svou odvozenou, kdysi v dobrém slova smyslu „služebnou“ roli už dávno neuvědomují. Podstata věci, to znamená skutečnost, že se širokému okruhu zájemců předvádějí filmová díla, se kterými se běžně nemohou setkat, mnohým už ani nedochází. Jako je jejich prvním kritériem při posuzování filmu to, jaká pověst ho předchází, jaký skandálek - většinou prefabrikovaný - se k němu pojí, tak na festivalech je nejvíc zajímá, jak dobře se tam o ně postarají.Typický filmový zpravodajec se za léta obcování s filmovým průmyslem totiž proměnil téměř ve fachidiota, který, setká-li se s něčím, nač už není zvyklý, zareaguje spolehlivě podrážděně. Je totiž už dávno dobře zabydlen ve svých schématech. Modelové produkty, které do sebe vsává na předváděcích projekcích, u něj chuť seznámit se s něčím jiným už dávno vytlačily. Takový „morálně klidný“ automat…

28.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 23 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

28.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 23 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte