Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda

Ekonomika, Politika

Privatizace v režii ČSSD

Sociální demokracie se nechala ústy svého ekonomického experta Karla Machovce slyšet, že napříště chce mít ve Fondu národního majetku daleko větší vliv, než představuje jediný hlas v dozorčí radě, reprezentovaný poslancem Františkem Brožíkem. Má zálusk ovládnout nejen dozorčí radu FNM, ale pravděpodobně bude požadovat i odpovídající zastoupení v prezidiu Fondu. Mohlo by se zdát, že se Zemanovi muži chtějí hlavně hrabat v minulosti, objevit nedostatky v projektech, a tím případně podpořit slova svého šéfa, že „kuponová privatizace je největší krádež století“, vláda „bandou gaunerů“ atd. Ve hře je ale i něco jiného.

V hlavní roli parlament

Zeman sliboval privatizační skandály už v minulém volebním období. Jenže jeho jediný muž v dozorčí radě FNM František Brožík naprosto zklamal: stranickému vedení nedodal ani jednu podezřelou kauzu, a navíc se před necelým půl rokem znemožnil v televizní Aréně s ministrem Skalickým, na kterou přišel naprosto nepřipraven. Z rukávu nevytáhl vůbec nic, i když měl jako člen dozorčí rady FNM všechny pravomoci, aby se dostal k podrobnostem každé privatizační kauzy. Úředníci FNM zatím komentují možnost ataku sociálních demokratů na funkce ve Fondu jedinou větou - pokud budou všichni sociálnědemokratičtí kandidáti stejní jako Brožík, nemáme se čeho bát.Karel Machovec ale Brožíka hájí. Nedalo se prý moc dělat, protože žádné aféry vlastně nebyly. Tím ale místopředseda ČSSD ještě nechce říci, že všechno bylo v pořádku:…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 21 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 21 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.