Sládek ví, co dělá

Náhodně jsem nalezla článek pana R. Štencla Čtvrtý odboj Miroslava Sládka (Respekt 17/93). Jeho obsah je právě dnes v době aféry republikánů s protivládním pamfletem mimořádně aktuální v hodnocení osobnosti M. Sládka, jeho cílů a taktiky.Upozorňuji na výstižnou charakteristiku politických cílů M. Sládka, jeho osobních vlastností i jeho lhostejnosti k tomu, co stále ještě nazýváme etikou, morálkou, prostě lidskou slušností. Správně p. Štencl píše, že M. Sládek dobře ví, co dělá, není žádný blázen a psychopat, používá přísné logiky, prostředků a účelu. Premiér Klaus ve své poznámce ke kauze Vik správně odhadl promyšleně řízené pozadí celého případu! Zatímco média, bohužel, zas jednou šílí a dělají reklamu, namísto aby realisticky před veřejností rozehnala tuto, dá se říci, nebezpečnou osobnost a její strategii. Zatím to pouze rozmazávají.

L. Kočová, Praha

Klausův dabing

Vážený pane šéfredaktore,tvrzení Vašeho článku Zeman for premier (Respekt 23/95) o konečné redakci východisek volebního programu ČSSD jako mém díle je lichotivé, bohužel však neodpovídá skutečnosti. Konečné úpravy prováděla redakční skupina, v níž jsem zdaleka neměl hlavní slovo.Tím se od…

31.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 21 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

31.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 21 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte