V září možná zemřu

Je Jan Dietrich Dvorský českým Davidem Koreshem?

Místo distribuce knihy Syn člověka se musel Jan Křišťan v posledních několika týdnech věnovat protestním akcím. Jedna z jeho přítelkyň totiž kvůli tomuto spisu skončila až na psychiatrii a bývalému studentovi Vysoké školy ekonomické zabralo veškerý čas úsilí dostat ji ven. Držel hladovku pod okny prezidentské kanceláře, spolu s dalšími kamarády zablokoval vjezd na Pražský hrad a napsal několik petic. Minulý pátek se věc konečně podařila. Pětadvacetiletou Evu Sadílkovou propustili z ústecké léčebny a Křišťan (21) se mohl vrátit ke své skutečné práci: zásobovat knihkupce nejdůležitější knihou tisíciletí . Alespoň tak to stojí v podtitulu čtyřistastránkového díla Syn člověka, které před rokem napsal zběhlý student FAMU Imanuel Parcifal (vlastním jménem Jan Dietrich Dvorský).Parcifalovi vyznavači odmítají názor, že vytvořili sektu. Prostě jen všichni žijeme podle Knihy, absolutně slušným a nenásilným způsobem. Proto se spolu stýkáme, říká Křišťan. Jeden z předních českých odborníků na sekty dr. Prokop Remeš však tvrdí něco jiného: Jde o jednu z nejtvrdších sekt u nás. Z jejich oddanosti Parcifalovi je cítit, že mohou skončit třeba i hromadnou sebevraždou.

Není jiné cesty

Až do svých devatenácti let vedl Jan Křišťan celkem běžný život. Spolužáci z gymnázia dodnes vzpomínají na jeho výjimečnou inteligenci a občasné divoké pijácké kousky. Pak se mu do rukou dostala kniha Abd…

30.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 18 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

30.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 18 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte