Velká cesta zpět do těla matky a ke kosmickému vševědomí
 

Velká cesta zpět do těla matky a ke kosmickému vševědomí

Můžeme prohlásit, že známe příčiny některých věcí. Vyvstanou však další otázky, co jsou příčiny těchto příčin. A nepřestaneme-li opakovat tuto otázku, dostaneme se až k tomu, co vzniká samo sebou a je. Tam už se nelze ptát po příčině. Můžeme jen říci, že všechno je, co je. (Kuo Siang, 3.století n.l.)

Holotropní dýchání

Stanislav Grof se ke své metodě holotropního dýchání propracoval počátkem 70.let. Informace o ní se v 80.letech dostaly i do Československa a v podstatě tajně s ní zde někteří psychologové a psychiatři experimentovali. Po revoluci tu byla holotropní terapie „odtajněna“ a stala se předmětem obdivu, obchodu i obav. Na její popularizaci má značný podíl PhDr.Patricie Tervinová, CSc., která si založila „putující centrum duchovního růstu“ Herba Magica a jako první nabízela holotropní terapii veře jnosti za peníze. Nebyla ovšem zdaleka jediná, kdo dýchání vedl, uměla však o sobě dát vědět. Začala používat termín, který se ujal - zážitkové dýchání. Tento termín zvolila jednak proto, že dýchat „nechávala“ nikoliv lidi duševně nemocné, nýbrž relativně zdravé, kteří chtěli poznat sami sebe jinak než dosud; jednak proto, že u prof.Grofa prošla sice intenzívním holotropním výcvikem, ale neměla „oddýcháno“ ještě tolik, aby získala patřičný certifikát, a tudíž nechtěla dráždit odpůrce „dýchání“, kter ých v psychologických a psychiatrických kruzích není málo. Ti především poukazují na vágnost…

20.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 28 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

20.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 28 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte