Krach podnikatelů se zatím nekonal

Čtyři měsíce nové daňové soustavy

„Velcí podnikatelé na Moravě jsou novou daňovou soustavou v podstatě odepsaní,“ tvrdil Respektu před třemi měsíci majitel nádražního bufetu v Přerově Ondřej Bek. „I kdyby k novele zákona o daních došlo už za měsíc, pro mě je to pozdě.“ Nebyl tehdy sám, stížnosti na vysoké daně bylo možné slyšet od mnoha podnikatelů z celé republiky.Jídelna i bufet na přerovském nádraží koncem dubna normálně fungují. Bankrot se zatím nekonal. Ondřej Bek má prý problémy i dnes, ale odmítá se s námi o nich bavit.O novele daňového zákona měl jednat před týdnem český Parlament. Diskuse k záležitosti, na kterou čeká řada živnostníků, byla však při hlasování o programu odložena až na květen.

Nic jsme neodvolali

„Současné daňové zatížení je neúnosné a povede k bankrotu většiny malých podnikatelů,“ stálo v deklaraci, kterou podepsalo začátkem roku 400 karlovarských živnostníků. V prohlášení požadovali novelu daňových zákonů. "Postačí nám, když vláda projeví dobrou vůli.. Jinak nám nezbude, než svolat ochotné podnikatele a na protest zablokovat dopravu v Praze."Tehdejší předseda Sdružení podnikatelů v Karlových Varech Karel Beneš se dnes dívá na lednovou aktivitu skepticky. "Už nejsem předsedou. Sdružení pomalu skomírá, řada živnostníků z něj vystoupila, protože jsme pro ně nic neudělali. Otázka je, zda jsme vůbec něco udělat mohli."Iniciátor prohlášení Ivan Vlk: "Akce trvá, protože se od počátku…

17.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 29 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

17.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 29 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte