Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Komentáře

Čtvrtý odboj Miroslava Sládka

Čtvrtý odboj Miroslava Sládka

Kromě stran bývalé Národní fronty a těch, které se postupně vydělily z OF, se jen málokterým podařilo vstoupit na parlamentní scénu. Zdaleka nejpozoruhodnější jev v tomto směru představují Sládkovi republikáni, podle volebních výsledků čtvrtá nejsilnější česká strana (v těsném závěsu za soc. dem.), která se ani podle posledních průzkumů nemusí bát o počet svých příznivců. Postavení republikánů je o to překvapivější, uvědomíme-li si, že drtivá většina sdělovacích prostředků je ignoruje nebo k nim má nepříznivý postoj, republikáni nedisponují žádným intelektuálním zázemím (nepočítáme-li samotného dr. Sládka), a dokonce se ani neopírají o nějakou zájmově vyhraněnou vrstvu jako např. Trnkova Zemědělské strana. Navíc na Východě i Západě existující extrémistické strany nemohou pro naše republikány ani zdaleka znamenat to, co za první republiky pro české fašisty a komunisty představovala Itállie a Sovětský svaz: jednoduchou a univerzální ideologii v boji proti „prohnilému režimu“ a zároveň působivý vzor její úspěšné realizace. Náš „IV. odboj“ (termín M. Sládka) je tedy odkázán pouze na zdroje domácí nenávisti a omezenosti a musí se zatím spokojit je s „idejemi republikanismu“, což v praxi znamená s idejemi a postupy M. Sládka.

Šílenec, nebo schopný politik

Málokdo asi bude pochybovat o tom, že klíčem k úspěchu republikánů je osobnost Miroslava Sládka. Část veřejnosti si už navykla vnímat jej tak říkajíc z „estetického“…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 29 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 29 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.