Stížnosti na služby našich bank lze slyšet všude. Bankovní operace se neuvěřitelně protahují, úředníci za přepážkami jsou pomalí, neochotní a nepříjemní, před okénky se tvoří fronty, které by měly být typickým jevem „nedostatkové“, tedy centrálně plánované ekonomiky. Banky nemají zájem otevírat valutová konta, o korunových ani nemluvě. Stížnosti dostáváme i do redakce: Proč vláda nebojuje proti monopolnímu chování našich bank? ptají se čtenáři. Proč vláda nepovolí zahraniční konkurenci v bankovnictví?Podle nových administrativních opatření v největších československých bankách to vypadá, že se drobné klientele nedostane služeb skoro žádných. Drobná klientela totiž není vítána. Proč?

Komerční banka

„Běžte raději ke konkurenci,“ říká úřednice Komerční banky (KB) na Václavském náměstí a doporučuje spořitelnu: „Založí vám tam běžný devizový účet bez čekání.“ Důchodkyně se však nenechá odradit, objednává se v KB do další fronty. Tentokrát na březen, konečně už na založení devizového účtu. „Stojí mi to za to,“ vysvětluje, „Komerční banka je nejlepší.“

Komerční banka - to je ono! Tak nějak se Komerční bance podařilo dostat do povědomí veřejnosti. Proč však její agresívní, průrazná reklama neslábne, ani když centrála banky není schopna klienty důstojně obsloužit? Komu je tedy reklama vlastně určena?

K odpovědi na tuto otázku je třeba vědět, že v bankovnickém slangu je velký rozdíl mezi klientem a tzv.…

v07.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 19 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v07.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 19 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte