Režisér neznámý

Stávka studentů FAMU

„Kvalita výuky na naší škole už dva roky klesá. Pro vedoucího katedry Jiřího Menzela však je každá kritika osobním útokem a nedá se s ním věcně jednat. Proto je stávka posledním prostředkem, jak na škole něco změnit,“ říkají studenti katedry režie na pražské FAMU. „Nechápu, čím jsem vzbudil takovou nenávist ke své osobě,“ tvrdí J.Menzel a odmítá o požadavcích studentů diskutovat. Možná i proto studenti požadují jeho odstoupení z funkce šéfa katedry.

Každý říká něco jiného

Studenti kritizovali častou nepřítomnost režiséra Menzela na škole už v minulosti. Katedru sice fakticky vede jeho zástupkyně Magdalena Pivoňková, o jejích profesionálních schopnostech však studenti nemají vysoké mínění. Systém „dvojí vlády“ je podle nich hlavní příčinou nedostatků. Řešení vidí v tom, že katedru převezme někdo jiný, kdo se jí může plně věnovat. Režiséra Menzela by na škole rádi viděli, ale jenom jako jednoho z pedagogů.Stávka začala ve čtvrtek 15.října. Ve školní budově na Smetanově nábřeží však není nic, co by na ni upozornilo. Studenti zůstávají doma a bojkotují výuku, oznámení o stávce je možné mezi ostatními zprávami na nástěnce přehlédnout.Děkan FAMU Josef Pecák označil postup stávkujících za nelegální. Neupřesnil ovšem, co tím myslí - neúčast na výuce zákonům neodporuje. J.Menzel hovořil se studenty minulé pondělí, k dohodě ale nedošlo. Obě strany navíc pochopily výsledek schůzky jinak. Zatímco vedoucí katedry…

v43.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 19 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v43.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 19 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte