Co říkáte situaci na dole Handlová?

Může k něčemu podobnému dojít u vás?

Odpovídají předáci českých hornických odborů

Petr Hřib, předseda Moravsko-slezského sdružení pracovníků v hornictví s působností na dolech OKD, ČSM a jihomoravských lignitových dolech.Horníky v Handlové podporujeme. Platy na dolech tam a u nás jsou nesrovnatelné: náš průměrný výdělek se pohybuje kolem 6.800 korun. Až stát přestane doly dotovat, je pravděpodobné, že platy horníků půjdou dolů. Pak by se časem mohlo stávkovat i tady.

Zdeněk Holub, místopředseda závodního výboru Federálního odborového svazu na dole Kladno.Požadavky horníků na dole Handlová podporujeme. Ani my nejsme vzhledem k růstu životních nákladů se svými platy (6.200 měsíčně) příliš spokojeni. Handlovští mají ještě o 1.500 korun méně, to je naprosto neúnosné. Naši havíři byli doposud zvyklí, že na tom byli finančně líp než zaměstnanci jiných odvětví. Teď už to tak není. Uspokojil by je průměrný plat kolem sedmi a půl tisíce korun.Pokud podnik přistoupí k otázce platů citlivě, Handlová nám nehrozí. O zvýšení hornických mezd už jednáme a vedení je našim požadavkům přístupné.

Rudolf Delong, zástupce koordinačního odborového orgánu na dole Darkov v Karviné.Stanovisko našeho odborového orgánu vám podat nemohu, můj osobní názor však je, že havíři v Handlové mají pravdu. Platy horníků nerostou tak, jako u pracovníků v jiných resortech. Jedním z důsledků je, že máme velké problémy s náborem. Lidem…

v42.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 18 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v42.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 18 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte