Je možné mluvit se ženou bez pohlavního obtěžování?
 

Je možné mluvit se ženou bez pohlavního obtěžování?

Dobrodružství amerického feminismu (II)

Sexual Harassment Officer, česky úřednice pro otázky pohlavního obtěžování, neměla na naší Torontské univerzitě až dosud příliš mnoho práce, ale jestli je to tím, že profesoři jsou u nás mravní, anebo studentky nemravné, je problém, jímž se zatím žádný výzkum veřejného mínění nezabýval. Důvodem může být i to, že pedagogové se naučili opatrnosti, a kdykoli mají v kanceláři studenta ženského pohlaví (female student - ale můj překlad je patrně anglicismus), nechají dveře na chodbu otevřené. Tím dají šanci svědkům, doufajíce, že dovnitř nahlédne buď student mužského pohlaví, nebo studentka, která má vztek profesorovi kolegyni dosvědčit bezúhonné chování.

Ogling čili okukování

Sem tam se ovšem něco přihodí a jeden případ vybočil dokonce z campusové zásady, že co se doma uvaří, to se doma sní, a dostal se na veřejnost, kde se jej zmocnila televize. Na univerzitě máme krásný krytý plavecký bazén, kam i já chodívám, ale vědom si nebezpečí, dívám se ve vodě vždycky rovnou před sebe a ještě raději pod sebe. Kolega z katedry chemie tak opatrný nebyl a dopustil se přestupku zvaného ogling, neboli česky „okukování“. Věc by v bazénu plném ženských i mužských, z nichž mnozí patří k třetímu pohlaví, byla asi těžce dokazatelná, nebýt zvláštní okukovací techniky, jíž se kolega vybavil. Huknut, jak zde říkají našinci (od to hook, zalasovat, být zalasován), neboli…

v39.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 18 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v39.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 18 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte