170 tisíc odměny za 46 miliónů manka

Zdravotnické zásobování jako dojná kráva

Západoněmecké firmě Schulze se nepodařilo privatizovat s.p.Zdravotnické zásobování. Nakonec získala pro svou československou filiálku důležitou část podnikového managementu. Takové věci se stávají. Není ale běžné, aby se odcházející šéfové zachovali, jako kdyby krádež byla božím přikázáním.

Pád monopolu

Donedávna lékárny nakupovaly všechny léky a zdravotnický materiál u jediného dodavatele, s.p.Zdravotnické zásobování. O trh za sedm miliard korun ročně, více než pětinu veškerých výdajů na zdravotnictví, se po rozbití monopolu v první vlně privatizace bude dělit řada firem: Dřívější plzeňský závod s.p.Zdravotnické zásobování se přetvoří v a.s.Stumpf ZZ s účastí západoněmeckého kapitálu. Z ústeckého a ostravského závodu vzniká a.s.Tamda, s kapitálem švédsko-finským. Privátní český kapitál získá závod ve Vysokém Mýtě. V tomto případě se jedná o a.s.MVM Medicamenta. Závody v Ševětíně poblíž Českých Budějovic a v Brně jsou určeny pro veřejnou soutěž. Významný podíl na trhu si uchová rovněž říčanský Sanitas.

Management na útěku

Silnou pozici si hodlá vybudovat též přední distributor z Německa, společnost Schulze. Obchodní ředitel jeho československé filiálky RNDr.Tomáš Přibyl, CSc., donedávna ředitel s.p.Zdravotnické zásobování, potvrzuje, že ze stovky pracovníků pražské centrály Zdravotnického zásobování najdeme dnes u Schulze téměř třetinu.K výměně…

v25.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 20 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v25.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 20 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte