Kdo chce, vidí, kdo nechce, nevidí

říká předseda KDU-ČSL Josef Lux

JOSEF LUX se narodil v roce 1956 v městečku Nekoř. Vystudoval Střední zemědělsko-technickou školu v Lanškrouně a Vysokou školu zemědělskou v Brně. Od roku 1980 pracoval jako zootechnik v JZD Zálší. V roce 1985 vstoupil do Československé strany lidové (ČSL). V listopadu 1989 na svém pracovišti spoluzakládal Občanské fórum a koncem roku byl za ČSL kooptován do Federálního shromáždění. Ve volbách roku 1990 byl zvolen poslancem a v září téhož roku předsedou Československé strany lidové. Josef Lux je místopředsedou Výboru pro životní prostředí FS a předsedou poslaneckého klubu KDU-ČSL. Má šest dětí.

Pokračujeme v předvolební sérii rozhovorů s představiteli významných politických stran. V minulých číslech jsme přinesli interview s J.Zieleniecem (Občanská demokratická strana), I.Fišerou (Československá sociální demokracie), I.Gabalem (Občanské hnutí) a D.Kroupou (Občanská demokratická aliance). Dnes na otázky Respektu odpovídá předseda Křesťanskodemokratické unie - Československé strany lidové Josef Lux.

Jaký je rozdíl mezi politickými programy KDU-ČSL a Křesťanskodemokratické strany (KDS) Václava Bendy?To je spíš otázka pro Václava Bendu, ale pokusím se odpovědět. ČSL má dlouhou historii - vznikla v roce 1918, KDS své místo na politické scéně teprve hledá. My chceme budovat sociální tržní hospodářství a věříme, že i s minimem finančních prostředků se lze chovat sociálně.…

v18.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 18 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v18.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 18 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte