Střet s námi znamená ohrožení státu

říká místopředseda ODS JOSEF ZIELENIEC

JOSEF ZIELENIEC se narodil v Polsku roku 1946. Vystudoval pražskou VŠE a v ekonomickém výzkumu se zabýval uplatněním matematických metod. V Ekonomickém ústavu ČSAV vedl seminář, který připravil analýzu Československo na rozcestí, kde byla poprvé nastíněna ekonomická reforma pomocí privatizace.Po listopadu se stal vedoucím Centra pro ekonomický výzkum a postgraduální vzdělávání na UK; byl jedním ze zakladatelů Občanské demokratické strany (ODS). Je šéfem poradního sboru, který vypracoval politický a volební program ODS. Na posledním sněmu strany byl zvolen jejím místopředsedou. Říká se o něm, že je druhým mužem ODS, jakousi šedou eminencí.

Na posledním sněmu ODS v Plzni zaznělo, že vaše strana ročně potřebuje 24 miliónů korun. Kde berete tolik peněz a z čeho budete financovat volební kampaň?Koluje spousta pověstí o tom, kolik má ODS peněz a kdo všechno ji financuje. Pravda je taková, že naše finanční zdroje jsou podobné jako u ostatních stran. Po rozdělení OF jsme dostali několik miliónů korun, které hnutí obdrželo za volby. ODS nemá mnoho zaměstnanců a tyto peníze nám zatím stačily. Dostáváme také příspěvky od jednotlivců a samozřejmě od členů strany. Kromě toho nám například někdo půjčí fax nebo xerox, zprostředkuje službu a podobně. Pomoc z ciziny ODS dostává, je to však většinou pomoc věcná nebo konsultační, nikoliv finanční. Nemáme hospodářská zařízení a jsme ptroti…

v11.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 16 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v11.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 16 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte