Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Komentáře

Nenamlouvejme si, co neplatí

Nenamlouvejme si, co neplatí

Rozdělení federace možným řešením

Většina obyvatel Slovenska je pro federaci; samostatnost si přeje jen křiklounská menšina a pár politiků, kteří se na nacionalistické vlně snaží vynést do čela. Tak zní velmi rozšířený názor v Čechách. Kde se tedy ta „mlčící většina“, kterou není vidět a o níž není příliš slyšet, skrývá? Je prý zastrašena výbojnými protivníky, jde údajně o slušné lidi, kteří, jak tomu bývá, nedávají svou existenci halasně najevo. Tím se vysvětluje, že národní hesla před deseti dny v Bratislavě dokáží zmobilizovat 30.000 manifestantů a myšlenka společného státu sotva pár tisíc.Očekávali bychom, že se „mlčící většina“ projeví nějak nepřímo: v anonymních průzkumech veřejného mínění podporou profederalistických politických sil nebo oblibou tisku, který je federaci nakloněn.Omyl. VPN by dnes na Slovensku dalo svůj hlas sotva 5% voličů, Demokratické straně pouhých 7%. A noviny? V porovnání se statisícovými náklady nacionálního tisku vychází dnes Verejnosť, celorepublikový deník vítězné vládní strany, v 11.000 výtiscích, týdeníku Echo se neprodávalo víc než 5.000 a nedávno přestal vycházet vůbec. Zdá se tedy, že profederalistická myšlenka na Slovensku prostě netáhne a že obyvatelstvo více či méně vědomě touží po samostatnosti.

Konstanta slovenských dějin

Je jednoduché tvrdit, že nejaktivnější síly volající po slovenské suverenitě jsou bývalí estébáci, agenti a osoby zkompromitované. I když je to v…

v39.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 19 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v39.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 19 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte