Bill Bradley je demokratický senátor za stát New Jersey. V r.1990 byl potřetí zvolen na šestileté funkční období. Je členem Finančního výboru Senátu se soudní pravomocí v oblasti daní, obchodu a dalších finančních záležitostí a předsedou Subkomise pro deficit, správu dluhů a mezinárodní pohledávky. Absolvoval Princetonskou univerzitu v New Jersey, potom studoval jako stipendista v Oxfordu a před svým zvolením do Senátu v r.1978 působil jako profesionální hráč košíkové.

V americké zahraniční politice převažuje snaha o zachování jaltského systému, i když už prakticky nefunguje. Z jakého důvodu se Spojené státy staví za zachování současné podoby Sovětského svazu a proč nepodporují ty sovětské republiky, které odmítají podepsat novou svazovou smlouvu?

Zvykat si na změny je vždy obtížné a v posledních několika letech se událo mnoho změn - ve východní Evropě, v Sovětském svazu, Latinské Americe, Bush nahradil Reagana… Existence toho, čemu říkáte jaltský systém, rozdělení světa na východ a západ, bylo dlouhou dobu v zájmu Spojených států a věřím, že v zájmu celého světa. Nyní přecházíme od zahraniční politiky, která je určována tím, s čím Spojené státy nesouhlasí, k zahraniční politice definované tím, za čím Amerika stojí - je to mnohem křehčí škála hodnot jako demokracie, svobodné trhy a další zásady.V případě Sovětského svazu Bushova administrativa argumentovala tím, že v současné době je v americkém zájmu podporovat dosavadní strukturu SSSR,…

v30.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 21 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v30.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 21 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte