„Když se nevrátí dobrovolně, vrátí se v železech.“ Ministr T.Sokol ohodnotil nedávný útěk policisty A.Žáka se svou obvyklou verbální suverenitou. K vydání však zatím nedošlo a bývalý vyšetřovatel případu Slušovice je pořád ve švýcarském exilu, odkud zásobuje tisk a naše domácí činitele novými a stále bizarnějšími podrobnostmi svého příběhu. Skandál pokračuje. Mnozí lidé si jistě oddechli, že je to skandál s jinými hrdiny a jiným vyústěním, než se původně čekalo.

Generální prokurátor na dovolené

V záplavě palcových titulků a článků o záhadném kapitánovi" jako by úřadům i tisku uniklo, že emigroval také druhý aktér rozehrané hry. Poté, co Krajský soud v Brně odmítl kvůli nevyjasněným finančním a právním otázkám zaregistrovat nový podnik F.Čuby v České republice, přestěhoval se agrokombinát na Slovensko. Tady dostal u Obvodního soudu Bratislava 1 registraci na počkání. Slovenští právníci vydali na základě totožných podkladů zcela opačné rozhodnutí než jejich čeští kolegové. To však u jednou pravomocně rozhodnuté věci v jednom státě nelze.

Automaticky měla následovat stížnost Generální prokuratury SR pro porušení zákona bratislavským soudem, ale nestalo se nic. Další instancí v řadě byla Generální prokuratura federace, ale ani ta se nepokusila zjednat pořádek. Právnickou blamáž musel nakonec řešit až prezident. Zhruba před čtrnácti dny si pozval generálního prokurátora ČSFR Gašparoviče, aby si s ním promluvil o neudržitelnosti „slušovické“…

v30.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 21 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v30.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 21 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte