Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Zahraničí

SSSR

Dne 12.února 1991 podepsal svazový premiér V.Pavlov usnesení označené jako "Otázky činnosti korporace Experimentální tvůrčí centrum" (ETC).

Dne 12.února 1991 podepsal svazový premiér V.Pavlov usnesení označené jako „Otázky činnosti korporace Experimentální tvůrčí centrum“ (ETC). Jak plyne z dokumentu, dostalo se ETC maximální podpory a ničím neomezených pravomocí, což ve svém analytickém dopisu s nelibostí konstatoval i náměstek předsedy Státní komise pro ekonomickou reformu S.Assekritov, když premiéra varoval před vytvářením precedentu, z něhož se již brzy rozhodnou těžit ekonomičtí dobrodruzi všech odstínů.

Prezidentem nevládní státní korporace ETC se stal Sergej Kurginjan, jehož základní životopisné údaje rozhodně stojí za zmínku. Vzděláním je inženýr geofyzik, v oblasti matematicko- fyzikálních věd dosáhl titulu doktora věd. Organizoval a vedl ochotnický dramatický kroužek, přetvořený posléze v divadelní studio „Na prknech“. Do KSSS vstoupil v roce - 1987. Rád se představuje jako „politolog-matematik“. Jeho pohyb na politické scéně připomíná v posledních letech pohyb pěšce, jenž se má stát dámou. V roce 1988 bylo na půdě divadla za mocné podpory tajemníka výkonného výboru Mossovětu Jurije Prokofjeva vytvořeno tvůrčí centrum. První „analýza“ expertů z ETC byla zasílána na jméno předsedy NS RSFSR V.Vorotnikova. Pokus o navázání kontaktu s členem Politbyra V.Medveděvem skončil neúspěchem. Nicméně „experti“ rozpracovávali pro aparát ÚV KSSS rozbory z oblasti národnostních konfliktů v Zakavkazsku.

Zřejmým přelomem v kariéře „politologa“ se stalo utužování kontaktů s obnovenou (nyní hurávlasteneckou…

v18.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 22 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v18.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 22 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte