Dne 16.3.1990 promluvil pan primátor Kořán k poslancům NVP a nabádal je, aby se rozhněvali. Vztek je prý nejlepší hnací silou, jen rozhněvaný poslanec může něčeho dosáhnout. Nejsem poslancem NVP ani ničeho jiného, ale vztek mám a bohužel se obrací proti panu primátorovi a úřadu, který řídí.

Od poloviny ledna tohoto roku bojují občané Jižního Města II. proti výstavbě nového sídliště Flóra v bezprostřední blízkosti Krčského lesa. (Slušelo by se říci, že v blízkosti doslova intimní - mnohdy až pět metrů.) Už bývalý režim musil projektu udělit výjimku z předpisu, podle něhož nové stavby nesmějí stát k okraji lesa blíže než 50 metrů. Učinil tak 10.4.1987 prostřednictvím Odboru lesního a vodního hospodářství NVP. Les je už dnes obestaven sídlišti z mnoha stran a důsledky této nehorázné činnosti se začínají projevovat (změna výskytu některých druhů rostlin, řídnutí a vysychání porostu, větší devastace lesa způsobená jeho využíváním k denní rekreaci obyvatel). K tomu všemu připočítejte: přetížení metra ve špičkách (metro je jediným dopravním prostředkem, kterým je možné se z Jižního Města II. dostat do centra, kde většina místních obyvatel pracuje), nedostatečná občanská vybavenost stávajících sídlišť, vysoká hustota obyvatel. Situace nikterak růžová.Proč tedy ten vztek na pana primátora? Od ledna 1990 od nás dostal už několik dopisů, ve kterých jsme žádali o zrušení stavebního povolení na tuto stavbu, o přehodnocení územních plánů Prahy a upozorňovali jsme na…

v09.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 23 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v09.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 23 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte