Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Dopisy

Dopisy

Dopisy od našich čtenářů.

Pane redaktore,

asi jste špatně rozuměl dopisu, co Vám poslali, že se obracíte na mého manžela. On totiž zemřel ve vězení už v roce 1961 v necelých 42 letech. Musím Vám tedy odpovědět sama.V roce 1951, 14.května, pro něj přijelo šest chlapů, dva ho odvedli a čtyři prohledali celý barák. Nenašli nic, co si mysleli, že najdou. Tak alespoň ukradli novou motorku a museli jsme zaplatit věci, o kterých řekli, že jsou manžela - včetně dříví na zimu. Zůstala jsem sama se třemi dětmi: bylo jim tenkrát od jednoho a půl roku do tří let. Peníze ani podporu mně kolik roků nedali. Když jsem se někam obrátila, buď mi vynadali, nebo se mi vysmáli, ať prý „jdu dělat“.

Ale jak jsem s tak malými dětmi mohla? Živili nás příbuzní a v roce 1959 jsem si našla práci.Manžel pracoval v uranových dolech Příbram-Bytíz. Dostal zápal plic oboustranný, ale na rentgen ho nevzali, že by to stálo 150 Kčs. Až celá světnice stávkovala, že nemůže dýchat, poslali ho do Prahy na Pankrác a ve vojenské nemocnici operovali. Vzali mu půlku plic zachvácenou rakovinou. Jenže už byla chycena i druhá polovina, a tak za tři měsíce náhle zemřel - 17.září 1961.Souzen byl v Třebíči státním soudem v kině Sputnik. Bylo to divadlo pro lidi. S ním bylo souzeno i pět dalších jako „Bula a spol.“ Farář Bula dostal trest smrti, za to, že u sebe nechal přespat bývalého spolužáka z gymnázia Malého, manžel dostal doživotí, že „chtěl dát svou vlastní zbraň k dispozici protistátním živlům“. Byl tenkrát zaměstnán…

v07.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 19 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v07.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 19 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte