Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Komentáře

ČNR volí soudce

Ve středu nebo ve čtvrtek - 25. nebo 26. dubna - by mělo plénum ČNR hlasovat o návrhu nových soudců, který předložil podle podkladů ministerstva spravedlnosti Ústřední výbor Sdružení společenských organizací.

Ve středu nebo ve čtvrtek - 25. nebo 26. dubna - by mělo plénum ČNR hlasovat o návrhu nových soudců, který předložil podle podkladů ministerstva spravedlnosti Ústřední výbor Sdružení společenských organizací. Je to součást běžné agendy České národní rady: soudci jsou voleni na deset let, a je tedy jasné, že některým z nich končí funkční období, že jiní odcházejí do důchodu a je třeba na jejich místa zvolit soudce nové - vcelku by tedy nebylo nad čím se pozastavovat, kdyby ovšem… Kdyby ovšem charakteristiky soudců, které jsou vodítkem pro jejich volbu, nepředkládal ústřední výbor Sdružení, které je přímým pokračovatelem Národní fronty, kdyby charakteristiky vypadaly jinak, než vypadají, a kdyby nebylo dalších okolností.

Letošní volby soudců jsou poněkud odlišné od dřívějších v tom, že se do justice vracejí soudci v rámci rehabilitací. Jinak je praxe stejná jako dřív: ÚV SSU předložil návrh někdy koncem března, a to tak, že poslanci seznam sto deseti soudců a jejich charakteristiky dostali přímo na plénu, které mělo rozhodovat, popř. den předem. Za tak krátkou dobu nebylo možné ani prostudovat materiál, natož se o budoucích soudcích dozvědět něco bližšího. Charakteristiky, předložené poslancům, byly zpracovány naprosto formálně, nebylo z nich možno vyčíst ani to, zda navrhovaný kandidát soudil věci trestní nebo občanskoprávní, natož zda soudil politické procesy. Všichni navrhovaní soudci byli bez politické příslušnosti - ale nebylo uvedeno, odkdy.…

v07.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 19 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v07.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 19 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte