Odborní pracovníci pražského a středočeského střediska památkové péče vodili ve čtvrtek po Královské cestě v Praze novináře a místopředsedu české vlády Milana Lukeše. Památkáři zřejmě nedovedli novinářům objasnit podstatu problému, pochůzkářům taky asi musela být zima. Jinak si nedovedu vysvětlit, že se druhého dne v novinách objevilo jednak tolik samozřejmostí a jednak nesmysly. Dočetla jsem se, že naše památky jsou v katastrofálním stavu. Jaké překvapení! Dozvěděla jsem se, že situaci může změnit jedině novela památkového zákona, a že teď záleží na každé minutě. O tom, že se o novele diskutuje už řadu měsíců, však nepadla ani zmínka.

Radka Kvačková z Lidových novin netušila, že se za nevzhledným lešením pražské Karlovy ulice skrývá takový historický skvost. Nemá novinářka maturitu? Od investorů našich ani zahraničních nelze čekat mecenášství, píše se dále v Lidových novinách. Zatím by stačily investice. Ke způsobu jejich vynaložení by památkáři měli mít právo a povinnost říci své.

Svobodné slovo (jb) se v minulosti máločím chlubilo tak jako dědictvím našich předků a v té souvislosti si uvědomilo, jaké nebezpečí stavebním památkám hrozí, třeba i ze strany potenciálních zahraničních investorů. Mně spíše dělalo potíže pochopit, které společnosti pak vlastně dělá to, co zde sledujeme, určitou vizitku morálního stavu (jak pro novináře konstatoval ministr Milan Lukeš).

Mladá fronta (bar) naštěstí ví, že Praha je v dezolátním stavu. A je ráda, že…

v36.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 22 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v36.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 22 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte