(Spíše neveřejné show s nedostatkem času)

Slyšeli jsme v poslední době často - z tisku i odjinud - fámy, že nová pražská radnice ve vší tichosti rozprodává město jí svěřené, jako by bylo její. I radnici se to doneslo - a aby veřejně dokázala, že jde o pouhé pomluvy, byl koncem září již podruhé svolán za účasti tisku Sbor rady NVP. Ačkoli sezení trvalo od rána do pozdního odpoledne, důkaz nevyzněl zrovna přesvědčivě.

Hlavní část jednání nesla přímo vědecký název „Předpokládané modelové přístupy ke společnému podnikání“. To naznačovalo, že rada nebude předkládat svému sboru k posouzení všechny, ba ani ty nejdůležitější případy, ale pouze vybere příklady různých typů spolupráce se zahraničím.

Intelektuální scénář dosáhl však notně praktického vyústění, když jsme se hned o prvním případu - holandském projektu rozsáhlé rekonstrukce Smíchova - dozvěděli, že během polední přestávky byla s jeho autory podepsána smlouva (jméno firmy nebylo v pozvánce uvedeno). Kdosi upozornil, že se tím nedodržela podmínka uvedená ve Statutu, kterým byl sbor ustaven. Podle této podmínky se má sbor k investicím vyjadřovat. Předsedající ing.Krátká omluvně odvětila, že čekali na eventuální připomínky, které by to anulovaly. Když žádné nepřišly, domnívali se, že projekt je schválen… Zapomněla dodat, že přítomné na počátku jednání spolu s náměstkem primátora arch.Rajnišem vyzvala, aby se pro nedostatek času zřekli připomínek po jednotlivých vystoupeních, že se to pak…

v33.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 25 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v33.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 25 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte