Podobně jako na jaře, odstartovali i nyní republikáni svoji volební kampaň v předtermínu. V prvním kole opustili tradiční rasismus a pokusili se o diskreditaci území dosud hájeného - o odstřel Charty 77. Na tiskové konferenci 27.září se k tomu odhodlal předseda Sdružení pro republiku - Republikánské strany Miroslav Sládek. Učinil to s takovou razancí, že to následující den nemohla pominout většina českých deníků.

Referovaly rozdílně. Většinou se omezily na stručné noticky uvnitř listu. Mladá fronta byla obsáhlejší a hanobící výroky ocenila poměrně přesně - na žalobu. Jediný, komu téma evidentně přišlo vhod, byla Lidová demokracie. Doplnila lži a konstrukce šéfa republikánů vlastním dlouhým komentářem.Čím se snažil Sládek upoutat své potenciální voliče? Kuriózními informacemi, že chartisté (alias komunisté, z poloviny estébáci či kágébáci) nacvičovali listopadové „divadlo“ půl roku předem. V konspiraci s tajemníkem ÚV KSČ Hegenbartem. Ohromující výše disidentských příjmů v miliónech (samozřejmě dolarů) pak měla potvrdit, že zmíněná „prominentní organizace“ v minulosti nijak nestrádala. Naopak - založením vlastní nadace v zahraničí si prý Charta zajistila „propagaci vybraných členů předurčených pro vysoké státní funkce“. Úspěšnost tohoto aktu je doložena konstatováním, že 180 příslušníků chartistického, tedy kryptokomunistického klanu si vlastně předplatilo vstupenku do dnešních politických a ekonomických pozic. Nechybí skandalizující závěr, že když mělo dojít k…

v31.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 18 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v31.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 18 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte