Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Domov

Neklid v Ostravě

Ostravané se cítí ohroženi kriminálníky. Nejen oni; se vzrůstajícím počtem těžkých zločinů si neví rady policie v mnoha městech, jmenujme alespoň Prahu či Plzeň. Není divu, že ředitel Krajské správy SNB v Ostravě J.Sprušil hledá řešení.

Ostravané se cítí ohroženi kriminálníky. Nejen oni; se vzrůstajícím počtem těžkých zločinů si neví rady policie v mnoha městech, jmenujme alespoň Prahu či Plzeň. Není divu, že ředitel Krajské správy SNB v Ostravě J.Sprušil hledá řešení. Ultimátum, které zločincům vyhlásil, mu sice zaručilo velkou popularitu (i když o ni možná nestojí), ale způsobilo i rozpaky. Už kvůli tomu, jak válku zločincům vyhlásil.

Na tiskovou konferenci dne 24.září byli mimo novináře sezvány také špičky Romské občanské iniciativy ze Severomoravského kraje. Především jim bylo určeno sdělení, že pokud do 10.října nepoklesne trestná činnost delikventů, dostane policie rozkaz používat při zásazích všech dostupných prostředků, včetně střelných zbraní. Představitelé ROI se právem cítí zaskočeni. Politická strana přece nenese zodpovědnost za podsvětí, navíc nemá žádné prostředky, jak kriminalitu potlačit. Zprávy o vyhlášení ultimáta v tisku se zaměřují na Romy, formulace, kterou uvedla řada deníků - „trestná činnost občanů včetně Romů“ - je nešťastná. Romové přece občany jsou.

Na trestných činech se podílejí velkou měrou. Jak bylo na tiskové konferenci uvedeno, jen v Severomoravském kraji, kde tvoří pouhých 1,5 procenta obyvatelstva, úděsnými 16 procenty. Zda mají těch zbývajících 84 procent na svědomí Slováci, Češi, Poláci či Němci, se nedozvíme. Neuvádí to ani Ostravský večerník, ani Moravskoslezský den, noviny, které často, především v dopisech čtenářů, uvádějí vyloženě protiromská…

v30.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 21 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v30.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 21 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte