Ptát se vysoce postavených vládních úředníků na stav jejich resortu je vždy ošidné. Málokterý z nich je schopen přiznat, že něco není v pořádku. Všechna očekávání však překonal ing.Tomáš Hradílek, český ministr vnitra, v pořadu československé televize studio Dialog vysílaném 11.9.1990. (Besedy se zúčastnili také ing.Andráš, ministr vnitra Slovenské republiky, pplk.JUDr.Hofman, ředitel Správy SNB hl.m.Prahy a Středočeského kraje a major Sitiar, náčelník MS VB Bratislava.)

Činnost Veřejné bezpečnosti je už několik měsíců v podstatě ochromena. O nechuti policie vyšetřovat, zasahovat při složitějších situacích v ulicích, natož si uvědomit svoji odpovědnost slyšíme ze všech stran.

Ministr Hradílek to komentoval slovy, že stav sice není nejideálnější, ale veřejnost začíná chápat, že policii potřebuje. Veřejnost to chápala vždy, jen si není jista, zda potřebuje právě naši současnou policii s její pochybnou minulostí a pasívní přítomností.Ministr Hradílek znovu opakoval, že policie není vybavena odpovídající technikou, že platové podmínky policistů jsou špatné. Mimo jiné prohlásil: „Po nástupu do funkce jsem navštívil několik služeben a byl jsem zděšen, v jakých podmínkách příslušníci pracují.“ Mimochodem podobný výrok pronesl už koncem ledna poslanec Kocáb při jednání s představiteli SNB na Praze 1. Od ministra bychom v dnešních dnech očekávali konstruktivnější přístup, a ne suché konstatováni faktů. Nejenže neřekl, jak chce řešit podmínky práce policistů, ale…

v28.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 19 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v28.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 19 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte