Veřejnost je čím dál tím více znepokojena různými praktikami komunistických mafií a zakládáním pochybných akciových společností. Některým okresům jako by se revoluce vyhnula - zkuste porovnat, kdo vedl podniky a úřady před listopadem a po něm. Je to problém nás všech. Vláda a parlament mohou přispět ke zlepšení tím, že ustanoví nové zákony a nové organizační struktury. My ostatní musíme vyvíjet neustálý tlak poukazováním na neodbornost, zkorumpovanost a neschopnost odpovědných funkcionářů. V menších městech by nám v tom měl výrazně pomáhat místní či okresní tisk.

Pokud jde o politickou a ekonomickou situaci, Tábor nijak nevyniká nad jinými okresními městy. I zde proběhly změny v radě ONV - v současnosti šest zástupců OF, po třech komunisté, lidovci a socialisté. Rozložení sil tedy odpovídá době, ve které probíhaly kooptace. V okrese existují podniky, jejichž vedení bylo vyměněno, ale ve většině se v podstatě vůbec nic neděje. I v Táboře, jako jinde, vycházejí okresní noviny. Jmenují se Palcát. Jejich vydavatelem je ONV Tábor a šéfredaktorkou Z.Bartůňková, která v listu pracuje už osm let. Zbytek redakce tvoří další tři ženy. A právě Palcát jsou noviny, které výraznou roli v rozkrývání praktik místních úřadů a podniků nehrají. Spíš naopak. Redakce v podstatě zadržuje kritické příspěvky. Za všechny jmenujme články J.Zimy o pozadí jednoho politického procesu, o zásazích komunistů do dramaturgického plánu Divadla I.Olbrachta nebo články K.Wagnera, které kritizovaly…

v26.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 21 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v26.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 21 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Jaroslav Spurný

redaktor

spurny.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 3018

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte