Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Komentáře

Vysychají i mozky?

První sníh u nás tradičně "zastihl cestáře nepřipraveny". Kdykoli si příroda troufla chovat se jako po nespočet předchozích tisíciletí, takže v zimě sněžilo, na podzim pršelo a v létě svítilo slunce, byla to pro soudruhy katastrofa.

První sníh u nás tradičně „zastihl cestáře nepřipraveny“. Kdykoli si příroda troufla chovat se jako po nespočet předchozích tisíciletí, takže v zimě sněžilo, na podzim pršelo a v létě svítilo slunce, byla to pro soudruhy katastrofa. Té se ovšem říkalo „kalamita“, „kalamitní situace“ a posléze už jen „situace“. Zato se v té době hodně psalo o katastrofách a pohromách na Západ od našich hranic. Zdá se, že se tento stereotyp zachoval.Pro zdravého jedince, zdravé společenství i zdravou zemi je vitální ohrožení podnětem ke vzburcování skrytých sebezáchovných sil a mechanismů. Do těla se vyplavuje povzbudivý adrenalin, ve společenství se probouzí solidarita. Zejména je-li tlak dlouhodobý a společenství sdostatek zralé, není reakce zkratová, ale právě naopak dlouhodobá. Tak se Spojené státy a západní Evropa poučily z ropného vydírání a místo aby problém vytěsňovaly nebo na něj reagovaly agresí navenek, dokázaly zásadně změnit svá hodnotová kritéria.

Energetická spotřeba a její růst přestaly být symbolem všeobecného vzestupu a staly se naopak příznakem zaostalosti.Český venkov má v těchto dnech na čele hlubokou vrásku. Dlouhé údobí sucha nejenom že začíná ohrožovat zásobování pitnou vodou a letošní úrodu. Venkovští lidé jsou si dobře vědomi, že se jedná o důsledky špatného hospodaření minulých desetiletí. Zrušené rybníky, nezdařené meliorace jenom proto, aby se plnil plán, napřimování potoků, likvidace pobřežní vegetace, znečišťování spodních vod umělými hnojivy i…

v22.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 23 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v22.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 23 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte