Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Komentáře

Strach nad městem

Na začátku minulého týdne podal demisi mluvčí prezidenta republiky Michael Žantovský. Svůj krok vysvětlil "několika vážnými chybami", kterých se v poslední době dopustil - především mylně interpretovaným rozhovorem pro list Financial Times a poznámkami o svobodě a odpovědnosti novináře na obědě s účastníky tiskového semináře Východ-Západ. Prezident demisi M.Žantovského nepřijal.

Na začátku minulého týdne podal demisi mluvčí prezidenta republiky Michael Žantovský. Svůj krok vysvětlil „několika vážnými chybami“, kterých se v poslední době dopustil - především mylně interpretovaným rozhovorem pro list Financial Times a poznámkami o svobodě a odpovědnosti novináře na obědě s účastníky tiskového semináře Východ-Západ. Prezident demisi M.Žantovského nepřijal.

Tímto krátkým resumé bychom mohli skončit, ale za celým tzv.skandálem vykukuje několik maličkostí natolik zábavných, že stojí za to stručně je analyzovat.Svého druhu rozbuškou byl v cause Žantovský článek Benjamina Bradleeho v listu Washington Post, kde americký novinář ostře zkritizoval mluvčího právě za výroky na zmíněném semináři. (Hlavně mu vytýkal úvahy nad možným trestním postihem novinářů, kteří by zveřejnili určité utajované skutečnosti.) 30.července text přebraly a otiskly Lidové noviny. Den poté jej z Lidových novin přebrala a otiskla Mladá Fronta. Nezasvěcený cizinec možná nechápe, proč si pro rozbor jednoho projevu, který byl pronesen v Praze a který slyšela i spousta českých novinářů, jezdíme až do Washingtonu. Domorodec se nediví ničemu. Víme všichni, jak to vypadá se schopností čs.novinářů odhalovat skryté mechanismy naší politické scény, dávat je do souvislostí a tím do jisté míry jednak uceleně formovat veřejné mínění, jednak kontrolovat osoby v mocenských pozicích. Tato schopnost je prozatím díky absenci nápadů, odvahy a možná i názoru téměř nulová. Chytřejší deníkáři…

v22.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 23 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v22.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 23 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Ivan Lamper

editor

Ivan Lamper
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1969
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte