Mnohé voliče Východočeského kraje překvapila v druhé polovině dubna zpráva o tom, že se mluvčí tamějšího KC OF Milan Daniel vzdal své kandidatury do České národní rady.

Vysvětlení znali jen ti, kterých se záležitost přímo týkala: kolegům z Občanského fóra M.Daniel přiznal, že v roce 1976 podepsal spolupráci se Státní bezpečností. Řekl jim to přesto, že lustrace jeho osoby na Krajské správě StB měla negativní výsledek. V dopise na toto téma napsal: "Po dlouhém přemýšlení jsem dospěl k závěru, že se od své životní chyby nemohu očistit sám. Mohu to udělat jenom před tváří veřejnosti, která mi dala svou důvěru, aniž by znala fakta, o kterých ji informuji až nyní. Vím, že je mnoho takových, které netíží svědomí z toho, co dělali před několika měsíci, natož aby se trápili tím, co dělali před čtrnácti lety. Já však chci nést odpovědnost za budoucnost, musím tedy nést odpovědnost i za svou minulost, jakkoli je mi dnes vzdálena. Proto jsem se rozhodl vzdát se své kandidatury a usilovat znovu o důvěru svých spoluobčanů s tím, že jim řeknu pravdu."Na žádost OF pak širší publikaci svého prohlášení odložil až na dobu po volbách. Dnes tedy ona chvíle přišla. Zainteresované osoby požádaly redakci Respektu o zveřejnění několika textů, z nichž vybíráme v nepatrně zkráceném znění list ústředního ředitele ČTK Petra Uhla.Je pro mne nesmírně těžké psát o ponížení přítele, ale není zbytí. Všichni se musíme očistit z hnusu, který nás tolik let obklopoval a pohlcoval.Tedy: můj kamarád…

v19.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 20 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v19.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 20 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte