Kdo někdy pracoval ve větším podniku, má zajisté zkušenosti s tzv.útvary obrany, s odděleními zvláštních úkolů nebo s podivným hybridem nesoucím název „Oddělení obrany a zvláštních úkolů“. Lidé měli s těmito útvary spíše negativní zkušenost. Jejich pracovníci málokdy přesáhli roli komických a rázovitých figurek. Mnoho lidí dodnes neví, jaká byla náplň jejich práce. Pod rouškou tajemství se totiž většinou skrývala obyčejná flákárna.

Sám jsem s těmito odděleními zažil mnoho pestrých chvil, protože jsem vystřídal několik míst nočního hlídače. Pracovník útvaru obrany NG přicházel na kontrolu v noci cestou z hospody ve značně podroušeném stavu.Jako hlídač skladu prken s.p.IPS v Hostivaři jsem byl dne 19. a 2O.8 loňského roku asi 7 krát kontrolován pracovníky útvaru obrany /ÚO/. Na můj dotaz, o co jde, mně odpověděli, že bude 21.srpen a chystají se provokace. Musím se přiznat,že po zkušenostech s případem Jakuba Dubského a vérvolfů jsem kontrolující pány pečlivě sledoval, aby mi náhodou v jiném koutě skladu něco nevzplanulo.V době mého působení ve funkci garážmistra v podzemních prostorech DP Metro v ulici „Na Bojišti“ jsem pro změnu přišel do styku s pracovníky OSM /ochranný systém metra/. Vzadu v podzemních garážích se nacházelo několik dveří opatřených mřížemi a signalizačním zařízením. Vedly prý do krytů a tajných skladišť. Pracovníci OSM chodili do těchto prostor kolem mého pracoviště. Co bylo náplní práce těchto osob, jsem se nikdy nedozvěděl. Bylo mi pouze…

v19.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 20 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v19.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 20 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte