Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Zahraničí

Rozkol v KSSS?

V Moskvě začal sjezd KSSS. Osmadvacátý. Navzdory rozpakům a obavám nemalé části delegátů i veřejnosti byl zahájen v původně stanoveném termínu. Probíhá za politické konstelace krajně nepříznivé demokratickým silám, po té, co se pravici dostalo na ustavujícím sjezdu KS Ruska přesvědčivého vítězství.

V Moskvě začal sjezd KSSS. Osmadvacátý. Navzdory rozpakům a obavám nemalé části delegátů i veřejnosti byl zahájen v původně stanoveném termínu. Probíhá za politické konstelace krajně nepříznivé demokratickým silám, po té, co se pravici dostalo na ustavujícím sjezdu KS Ruska přesvědčivého vítězství. Demokratická platforma je na sjezdu zastoupena pouhými 2% delegátů, zatímco v rámci celé KSSS ji podporuje zhruba 40 procent komunistů. Disproporce víc než zjevná.

Podle slov vedoucího tiskového střediska sjezdu byla diskuse na pátečním plénu ÚV KSSS (29.června) „konstruktivní, zásadová a srdečná“. Po té, co se rozhodlo o termínu zahájení, debatovalo se o tezích zprávy, kterou na sjezdu přednese generální tajemník Gorbačov. Většina připomínek se týkala upřesnění některých bodů, m.j. politického hodnocení ustavujícího sjezdu KS Ruska. Dokumentu se dostalo oficiálně schváleného názvu: „Politická zpráva 28.sjezdu KSSS a úkoly strany“.Od sjezdu samého se čeká, že rozhodne o budoucím postavení KSSS v sovětské společnosti. Složení jeho účastníků nenechává na pochybách, že se jistě ozvou výpady proti perestrojce a jmenovitě proti M.Gorbačovovi, jak tomu bylo již na ustavujícím sjezdu KS Ruska. Na tomto sjezdu pravice zmanipulovala členskou základnu „nové“ KS Ruska: odmítla provést výměnu stranických legitimací, členem této strany se zcela automaticky stal každý člen KS Sovětského svazu, který žije na území RSFSR. Proti takovému postupu ostře vystoupila spousta řadových…

v17.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 23 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v17.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 23 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte