Krcalova01_stransky
Eva Krčálová

Eva Krčálová ordinuje v malé vesnici Chrást u Mělníka. Jak sama říká, praktickou lékařkou se stala zejména z praktických důvodů – i když je žen v medicínských oborech přibližně stejně jako mužů, skloubit práci s rodinou může být pro mnohé náročné. Být venkovskou lékařkou navíc znamená, že máte pacienta od osmnácti let po celý jeho život. To má své výhody, protože to vytváří důvěru mezi pacientem a lékařem. Jak doktorka Krčálová říká, „diagnostika praktika je hodně o tom, co vám pacient o svých potížích řekne a na co všechno vy se vyptáte“. To vyžaduje trpělivost a pochopení.

Jak vypadal váš dnešek v ordinaci?

Ráno na mě v čekárně ordinace čekali dva pacienti, vzhledem k epidemiologickým opatřením je to povolené maximum. Ostatní musí počkat před zdravotním střediskem. V ordinaci je už dlouhodobou kulisou nepřetržité vyzvánění telefonu, sestřička je vyřizuje a zároveň připravuje hromadu lístků se jmény lidí, které je dnes třeba odeslat na PCR test. Pak jdeme na to: obstarávám jednoho pacienta za druhým, v mezičasech odesílám žádanky telefonujícím pacientům na PCR test, pokud mají příznaky akutního respiračního onemocnění nebo zahajují karanténu. Takhle to běží do jedenácti hodin, pak máme pozvané pacienty na předoperační vyšetření, prevence, na vstupní prohlídky apod. Od dvou hodin je znovu prostor pro nemocné, do toho opět telefony… V pět hodin zavíráme a sestřička může domů, mě ale ještě čeká administrativa, než to také…

ROZHOVORY_OBAL_1
Tento článek je v plném znění dostupný po zakoupení speciálního vydání týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 18 článků vydání zakoupením čísla. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

ROZHOVORY_OBAL_1
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 18 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte