České Budějovice podle mě nejsou město, které by si člověk zamiloval po jednodenním výletu. Nemáme hrad, z městských hradeb toho taky příliš nezbylo, dominantu na první dojem tvoří čtvercové náměstí se Samsonovou kašnou. Zkrátka veškerá výletnická náplň se dá v pomalém tempu zvládnout za čtyři hodiny.

„Budějce“ možná nejsou turistickým lákadlem, nicméně si myslím, že pro normální život jsou krásné. Centrum je malebné a vše je blízko. Rychle se dá utéct do přírody. Městskou dopravou se dá do dvaceti minut dojet na místa, kde byste ani nevěřili, že jste pár kilometrů od centra. Třeba jako u přírodní rezervace Vrbenské rybníky. I kultury tu máme docela dost, hlavně když si ji sami zorganizujeme.

Vím však o způsobu, jak si Budějce zamilovat doslova přes noc. Potřebujete k tomu buď Budějčáka, který vás provede, nebo seznamovací náladu. Nejsem zrovna obdivovatelka architektury ani historických památek, ale ráda se bavím – a to nejraději tam, kde se česká kultura zčásti tvoří. Možná i proto, že jsem nějakou chvíli strávila za barem. Zkrátka, město poznáte podle podniků, a těch tu máme víc než dost.

Jestli můžu doporučit, zajděte si odpoledne s točeným pivem na Sokolský ostrov a koukněte, jestli se nepořádá v okolí třeba koncert. Po kulturní vložce si můžete zajít do Singer Pub na jedno nebo dvě z devíti druhů čepovaných piv. Pokud budete už v náladě, doporučuju česnečku u Šebestů a ráno zajděte na snídani do Café Datel. Zkrátka jsem odchovaná výběrovou kávou a dobrým pivem…

Respekt_special_leto_ve_meste
Tento článek je v plném znění dostupný po zakoupení speciálního vydání týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 31 článků vydání zakoupením čísla. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Respekt_special_leto_ve_meste
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 31 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte