Asteroids passing Earth Autor: Eyevine, Profimedia

V našich životech mnoho jistot nemáme, ale na jednu věc se můžeme spolehnout určitě. Stále budou před námi tajemství, která budeme chtít rozluštit. Pokaždé když získáme dojem, že víme o našem světě vše, vynoří se nějaká nová otázka, či rovnou záhada. A je jedno, jestli v matematice, zoologii nebo ve vědě o klimatu.

zahady_obal
Díky technologickým možnostem navíc svůj svět stále rozšiřujeme. Před lety jsme se dokázali poprvé podívat pod vodu, pak do vzduchu, následně dokonce i do vesmíru. A stejně jako míříme do čím dál většího prostoru, jsme naopak schopni zkoumat i miniaturní částice a dozvídat se tak víc a víc o našem světě. A to jak o tom současném, tak o tom minulém.

Reklama
Reklama

V tomto výběru textů z Respektu najdete na dvě desítky článků, které se doslova pohybují mezi nebem a zemí. Jestli vás například zajímají cesty do vesmíru, nevypočitatelné chování sopek, naše možnosti vyšlechtit dokonalého člověka nebo inteligence zvířat, tohle je časopis pro vás.

Vážené čtenářky, vážení čtenáři,
inspirativní čtení vám přeje

Erik Tabery
šéfredaktor

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Erik Tabery

šéfredaktor

erik_novy
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 2076

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte