new york, 3.-9.12.2013 Sklady a pražírny kávy vystřídal luxus. (Dumbo) • Autor: Matěj Stránský

Historické momenty se někdy odehrávají na zcela nepravděpodobných místech. V případě New Yorku třeba v jedné ze základních škol ve čtvrti Chelsea. První prosincový čtvrtek se tu sešly asi tři stovky lidí reprezentujících tu část Ameriky, které není těžké uvěřit, že chce měnit své město a možná i svět k lepšímu. Teď chtějí vzdát hold jednomu ze svého středu, který to ve své touze měnit věci kolem sebe k lepšímu dotáhl daleko. A to přesto, že nedělá politiku ani nevydělává velké peníze, neudělal nic, bez čeho by se lidé v Americe, New Yorku, a dokonce ani v Chelsea samotné neobešli, a mimo jeho čtvrť a už vůbec mimo město jeho jméno skoro nikdo nezná.

Ten muž se jmenuje Robert Hammond (44) a během večera mu sál několikrát bouřlivě zatleská, bude mu aplaudovat vestoje a sám Hammond bude polykat slzy dojetí. Šéfka sekce plánování newyorské radnice a přední členka zdejší administrativy Amanda Burdenová o Hammondovi řekne, že je jedním z nejpozoruhodnějších lidí, jaké kdy potkala. Nebo že Robert Hammond je skvělý muž s otevřeným srdcem, který hluboce věří v důležitost své sousedské komunity. Tím bude nasazená emoční laťka, již budou přítomní z úcty k Robertovi ochotně překonávat. Proč to všechno? Robert Hammond se zasloužil o vznik jednoho ze symbolů dnešního New Yorku, podle mnohých nejpůsobivějšího města na Zemi, do kterého se nejezdí za památkami, ale za životem. Města, kde se život v posledních letech pronikavě mění.

Inovátorské ambice Roberta Hammonda nikdy nepřesáhly…

obal_nacestach
Tento článek je v plném znění dostupný po zakoupení speciálního vydání týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 17 článků vydání zakoupením čísla. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

obal_nacestach
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 17 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Marek Švehla

vedoucí rubriky komentáře

svehla
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Od roku 1994 jich napsal/a 2475

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte