0:00
0:00
Astrounat Brázda
Odvaha nejen číst

Rozhovory2. 9. 20212 minuty

Vy si myslíte, že to byla normální reakce? vysvětluje poslanec ANO, jak diagnostikoval Babiše juniora

S lídrem pardubické kandidátky ANO Davidem Kasalem, který označil premiérova syna bez vyšetření za psychicky nemocného člověka

AB junior přichází na mítink svého otce • Autor: Milan Bureš

Na zahájení kampaně ANO přišel ve čtvrtek premiérův syn Andrej Babiš junior a otce před novináři zkritizoval, že svojí politikou oblbuje lidi. Zároveň mu řekl, že nemá psychické problémy, jak o něm jeho otec v minulosti tvrdil. „Právě jsem vyšel od psychologa a mám soudního znalce. Že jsem psychologicky v pořádku, by měla být nejlepší věc, kterou uslyšíš na svoje narozeniny,“ řekl premiérovi jeho syn. Po konfrontaci část přítomných politiků ANO označila Babiše juniora za nemocného člověka - kromě ministra průmyslu a dopravy Karla Havlíčka se tak vyjádřil i poslanec a lídr pardubické kandidátky ANO David Kasal, který je civilním povoláním pediatr. „Je to neuvěřitelné, já z pohledu lékaře jsem viděl psychicky nemocného člověka,“ uvedl pro Hospodářské noviny.

Jak jste dospěl k tomu, že Andrej Babiš junior je nemocný člověk?

↓ INZERCE
Inzerce Budvar
Inzerce Budvar

Tak, jsem sedmadvacet let ve zdravotnictví.

To na stanovení diagnózy nestačí.

Nic dalšího k tomu říkat nebudu.

Zajímalo by mě, jestli jste se s Andrejem Babišem jako lékař v posledních týdnech sešel a jestli znáte jeho zdravotní dokumentaci?

Vy si myslíte, že to, jak vystupoval, je normální reakce člověka?

Nedokážu to posoudit, nejsem psychiatr.

Tak to se omlouvám, ale myslím si, že je normální chování lidí a zvláštní chování lidí. Jestli tohle nedokážete posoudit…

Na dálku nedokážu posoudit, jestli je někdo nemocný, nebo ne. Vy jste takovou diagnózu stanovil, ptám se tedy, na základě čeho? Jak můžete vědět, že je nemocný, když jste ho nevyšetřoval?

Fakt se nezlobte, nebudu to dál komentovat. Mám na to svůj osobní názor z dlouholeté lékařské praxe; setkávám se s dětmi do osmnácti let, to už jsou dospělí. Některé rysy takového chování tam jsou.

O jakých rysech chování mluvíte?

Nic jiného vám k tomu říkat nebudu.

Přijde mi zajímavý váš postup.

Pro mě je relevantní i to, co bylo řečeno. Jestli (Andrej Babiš junior – pozn. red.) hovoří o vyšetřování, tak vím, kým byl vyšetřován.

Vy víte, kdo všechno teď Andreje Babiše juniora vyšetřoval? Jak to víte?

Omlouvám se, jedu na jednání.

Jste pediatr, rozumíte psychiatrii? A vyšetřujete své dětské pacienty na dálku?

Prosím vás, znovu vám opakuji, zdálo se vám to jako normální vystoupení? Mně tedy ne.

Po této odpovědi David Kasal zavěsil a rozhovor ukončil.


Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].