Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Rozhovor

Pekarová Adamová: K čínské odvetě za návštěvu Tchaj-wanu nevidím důvod

S předsedkyní Poslanecké sněmovny o březnové návštěvě ostrova, nebezpečí ze strany Pekingu, podpoře Ukrajiny i chystaných vládních reformách

Autor: Matěj Stránský
Autor: Matěj Stránský

Na konci března se chystáte na Tchaj-wan. Před vámi tam byl předseda Senátu Miloš Vystrčil a ostrov proti Číně, která dlouhodobě hrozí jeho anexí, podpořil nově zvolený prezident Petr Pavel. Proč je nutné, abyste tam jela vy?

Tahle cesta má několik rozměrů. Nejen politický, který je samozřejmě významný, ale i ekonomický. Jde mi o rozvoj našich vztahů právě v oblasti vzájemného obchodu, fyzická přítomnost umožňuje otevřít dveře zástupcům firem. V naší delegaci jich bude zhruba stovka. Také s námi budou cestovat zástupci univerzit, vědy a výzkumu a řady dalších oblastí, například ředitel Národního muzea, protože budeme jednat o zapůjčení sbírek.

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si článek zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].