Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda

Reklama

Často hledáte, jak…

Respekt DJ

Úterý 7. 12. 2010

To není vtip. MMF přidáme, jelikož nevíme, kdy je budeme potřebovat my, že? • Autor: Milan Jaroš
To není vtip. MMF přidáme, jelikož nevíme, kdy je budeme potřebovat my, že? • Autor: Milan Jaroš

07:59
Dobré ráno s námrazouI dnes od časného rána si budete muset dát pozor. Skoro všude bude pršet a hrozí námrazy. V kombinaci se stále neuklizenými chodníky se například cesta do práce jeví jako pořádné dobrodružství. Váš dnešní průvodce přeje obzvlášť vydařenou cestu do zaměstnání pražskému radnímu pro dopravu Karlu Březinovi (ČSSD), který včera na otázku reportéra ČT „Jak se vám chodí po chodnících v Praze?“, odpověděl: „Tak není to samozřejmě žádnej med.“ Ještě že má pan Březina auto s řidičem.

09:02
Další kolo boje o policejního prezidentaDnes se sejde premiér s ministrem vnitra Radkem Johnem (VV) kvůli odchodu policejního prezidenta Oldřicha Martinů. Průlom od dnešní schůzky ale spíše nelze očekávat, prezidentskou partii tak budeme sledovat i v dalších dnech. Protahování sporu každopádně dál oslabuje akceschopnost vlády.

10:0
0 WikiLeaks po ČeskuČeská pirátská strana (ČPS) se nechala inspirovat Julianem Assangem a oznámila, že na webu plánuje zveřejnit materiály z českých ministerstev s řadou citlivých informací a dat. Partaj už kvůli tomu spustila kopii webové stránky WikiLeaks jako součást celosvětové sítě kopií původního serveru. Spíš než na nějaké pořádní „pecky“ ale spíš půjde o pokus zviditelnit se. Zajímavější informace o Česku tak stále drží originelní WikiLeaks, která dosud nevychrlila, o čem americká ambasáda v Praze komunikovala s centrálou. Není přitom vyloučeno, že se zde budou skrývat zprávy o řadě zdejších korupčních armádních obchodů.

11:46
Policie zatkla zakladatele WikiLeaksBritská policie zatkla zakladatele serveru WikiLeaks Juliana Assange. Došlo k tomu na žádost švédských úřadů, které Assange podezřívají ze znásilnění žen (důkazy proto však zatím nepadly). Assange obvinění odmítá a dává ho do souvislosti s tím, že server WikiLeaks začal zveřejňovat důvěrné depeše amerických diplomatů.

13:53
Studenti se propadli ve vzdělanostiV mezinárodním průzkumu vzdělanosti PISA se čeští studenti výrazně propadli. Nejhůř dopadli v oblasti čtenářské gramotnosti. Ke zhoršení došlo i v matematice a přírodovědě. „Pro mě jako ministra je to alarmující. Česká republika klesá ve všech sledovaných oblastech nejrychleji ze všech zemí OECD,“ komentoval na serveru Aktuálně.cz výsledky ministr školství Josef Dobeš (VV). Jak konkrétně by chtěl stav změnit, ministr ale zatím neprozradil.

15:00
Evropa tloustneEvropani tloustnou. Podle zprávy zveřejněné Evropskou komisí a Organizací pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) se míra obezity mezi unijní populací za posledních 20 let zdvojnásobila. Autor této zprávy přeje všem dobrou chuť a vyráží na oběd.

15:35
Koncert The Tap Tap v Opeře beznadějně vyprodánVčerejší benefiční koncert hudební skupiny studentů s tělesným handicapem The Tap Tap vyprodal Operu. Výtěžek ze vstupného je určen na technické vybavení vzdělávacího centra STUDEO, které vytváří zázemí pro individuální rozvoj mladých lidí se zdravotním postižením.Respekt byl u toho s kamerou a v příštích dnech vám přinese z koncertu video-záznam.

15:45
Kalousek záchranář? Ministr financí Miroslav Kalousek v Bruselu slíbil, že Česko by mohlo za určitých podmínek zvýšit svůj příspěvek do Mezinárodního měnového fondu (MMF). O možném navýšení příspěvků členských států fondu se spekuluje v souvislosti s krizí v eurozóně, která by v budoucnosti mohla potřebovat více finančních prostředků a MMF by mohl být jedním z případných zdrojů.Má to ale háček. Kalousek dodal, že si naše navýšení příspěvků umí představit jen tehdy, kdyby to nebyla přímá platba, ale peníze by šly z devizových rezerv ČNB.V době krize je nutné myslet i na zadní kolečka. Co když budeme brzy potřebovat pomoc MMF my?

17:15
Kontrolor Dohnal dál plýtváJak zjistily Hospodářské noviny, šéf Nejvyššího kontrolního úřadu František Dohnal rozdal svým nejbližším spolupracovníkům vysoké odměny, dohromady ve výši 15 milionů korun. Stalo se tak v době, kdy Dohnal již delší dobu čelí tlaku poslanců na své odvolání; podle spekulace HN si tak chce přes prémie zajistit větší loajalitu svým zaměstnanců.

18:00
Nashledanou v teplejších časechI když se zítra mírně oteplí, žádné velké tropy nás v dalších dnech stále nečekají. Přeji všem dobrý vítr do plachet a hezký večer.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].