0:00
0:00
Astrounat Brázda
Odvaha nejen číst

Respekt DJ2. 12. 20108 minut

Pátek 3. 12. 2010

  • Autor: Globe Media /  Reuters

08:02
Vítej, agonické ráno!Praha je pořád pod sněhem, což by v případě kapely Vanessa mohlo vyvolávat i jiné asociace než jen zimní scenérii. Elektronická legenda vzešlá z devadesátých let a proslulá nejedním excesem dnes křtí v MeetFactory DVD filmu Ave Agony, který mapuje zákulisí jejich loňského comebackového koncertu. A už i samotný trailer vám nedá znova usnout.

08:30
Baktérie s arsenem mění představu o životěV slaných arsenem prosycených vodách kalifornského jezera Mono, kde nežijí žádné ryby, objevili vědci bakterii, která může změnit představy o „životě, jak ho známe.“ Alespoň tak to uvádí agentura Reuters. Jde o to, že baktérie přímo vtělily arsen do své DNA a zcela jím nahradily fosfor, který byl dosud nedílnou součástí šestice chemických prvků utvářejících život. Respektive vědci dosud takovou formu neobjevili.DJ biologii moc nerozumí, tak se nebude pouštět do přemrštěných úvah, jestli by třeba nemohl být život na Marsu.

↓ INZERCE
Inzerce Budvar
Inzerce Budvar

09:0
0 Další vlna sněžení dorazí odpoledneDoprava se podle zpráv na českém internetu stabilizovala, stav už není kalamitní, ovšem během odpoledne se dá očekávat další vlna sněžení. Český hydrometeorologický úřad varuje, že například na Vysočině by mohlo napadnout dalších 15 centimetrů sněhu.Sněžné hity skvěle rozehrál již včerejší DJ, dalo by se jistě zavzpomínat na kanadského rappera Snow. Ale to bych nerad, spíš by mě zajímalo, jestli na horách nehrozí nebezpečí lavin.

09:36
USA a Japonsko zahájily vojenské manévry, Severní Korea je ve střehuSpojené státy a Japonsko odstartovaly jihovýchodně od ostrovů Šikoku a Kjúšú dosud největší společné vojenské manévry, které potrvají do 10. prosince. Účastní se jich 44 tisíc vojáků a vojenského personálu, 40 japonských a 20 amerických válečných lodí a stovky letadel. Dlouho dopředu domlouvané cvičení přichází deset dnů poté, co při ostřelování jihokorejského KLDR zahynuly čtyři osoby. Podle jihokorejské agentury Jonhap, KLDR v souvislosti s vojenským pohybem v oblasti posílila na jižní hranici své raketové jednotky a dělostřelectvo.VJaponsku je to velký.

10:32
Skutečně se Jim Morrison na koncertě v Miami obnažil? Jedná se o jeden z největších excesů v dějinách rockové hudby. Silně podroušený Jim Morrison přerušil miamský koncert, který se konal 1. března 1969, odmítl zpívat největší hity The Doors a se pustil do dlouhého monologu k fanouškům, který měl vyvrcholit tím, že si rozepnul kalhoty a ukázal penis. Přestože neexistoval a neexistuje žádný záznam ani svědecká výpověď, která by potvrdila, že k tomu skutečně došlo, Morrison byl odsouzen na šest měsíců do vězení a pokutu 500 dolarů za veřejné obnažování. Současný guvernér státu Florida Charlie Crist chce ovšem Morrisona rehabilitovat, učinit spekulacím přítrž a případně se Morrisonovi ex post omluvit, informovala o tom agentura AP.. Ještě před tím, než Crist v lednu skončí v úřadě, chystá na příští čtvrtek zasedání, které celý incident znovu přezkoumá. „Je důležité zažalovat viníky, ale stejně tak je důležité očistit nevinné, čím víc přemýšlím o Morrisonovi, jsem přesvědčený, že došlo k nespravedlnosti,“ tvrdí Crist.Zajímavý případ nápravy křivd. Jaképak jsou asi guvernérovy motivace otvírat tento případ. No nic. Nejprve trochu dokumentu. Poté trochu fikce.

11:13
Server WikiLeaks byl odpojen od své doményAmerický poskytovatel internetových domén dnes ráno odpojil kontroverzní server WikiLeaks. Webová stránka se prý opět stala terčem útokem hackerů. „WikiLeaks.org se stal terčem několika útoků… Tyto útoky ohrozily stabilitu infrastruktury EveryDNS.net, která zajišťuje přístup k téměř 500.000 dalším webovým stránkám,“ uvádí společnost EveryDNS v tiskové zprávě. Od chvíle, kdy WikiLeaks začal zveřejňovat americké diplomatické depeše, je to pro server už druhá technická komplikace. WikiLeaks nyní přesunul svá data do Švýcarska a provizorně funguje ZDE.Pustíme WikiLeaks jednu milou písničku… taky je od Hackera a Miss Kittin.

12:13
Kdyby bylo sněhu jako letos, bitva u Slavkova by se nekonalaV roce 1805 zdržel čtvrtou kolonu koaličních armád mířící k bitvě u Slavkova nedostatek chleba, letos se účastníkům na zítřek chystané rekonstrukce připletla do cesty sněhová kalamita. Informuje o tom ČT24. „Musím říct, že kdyby bylo tehdy takové počasí, k žádné bitvě u Slavkova by možná nakonec nedošlo. Přes sníh by se vojáci totiž na bojiště vůbec nedostali,“ vysvětluje Lubomír Partyka, jeden z organizátorů rekonstrukce.Správně. Sníh - stejně jako DJ - přeje pacifismu. Make snow, not war.

13:02
Radní Plachý rezignoval, ale trvá na své neviněPražský radní za ČSSD Lukáš Plachý dnes rezignoval. Důvodem je podezření, že nabízel svému stranickému kolegovi úplatek, pokud mu sežene dostatek hlasu pro zvolení na kandidátku. Na dnešní tiskové konferenci ovšem vinu odmítl. Primátor Svoboda k tomu dodal, že po případném očištění se Plachý může do funkce vrátit, místo radního zatím nebude obsazeno.Co tak zahrát na rozloučenou? Hezký rozchodový song.

14:19
Čínský rychlovlak se při testovací jízdě řítil rekordních 486 km/hPři testovací jízdě na ještě neotevřené trati mezi Pekingem a Šanghají překonala osobní vlaková souprava rychlost 486,1 km/h. Uvedla to státní tisková agentura Nová Čína s odkazem na tamní ministerstvo železnic. Překonala tak zářijový – také čínský – rekord, který byl 416,6 km/h. Čína by také ráda do roku 2012 vystavěla 13 tisíc kilometrů vysokorychlostních tratí, což je více než má dnes dohromady celý zbytek světa. Nejedná se o absolutní rychlostní rekord – ten drží francouzský expres TGV s 574 kilometry v hodině - ale o rekord neupravené soupravy pro běžné komerční využití.To jsou trochu Pohádky o mašinkách, řekl bych, že nejrychlejší vlak měli určitěKLF.

14:52
Němečtí hackeři okradli Lady Gaga i Justina TimberlakaSedmnáctiletý student a třiadvacetiletý nezaměstnaný mladík z Německa, kteří stále žijí u rodičů, se pomocí trojských koňů nabourali do počítačů popových hvězd jako Lady Gaga, Justin Timberlake, Kesha nebo Kelly Clarkson. Měli je okrást o k vydání chystané singly, ilegálně je prodávali online a donutili tak zmíněné interprety uspíšit jejich vydání. Policii trvalo bezmála rok, než je dopadla a kluci si mezitím přišli na víc jak 10 tisíc Euro. Student – amatérský DJ, který vystupoval pod pseudonymem DJ Stolen – si navíc měl stáhnout kompromitující fotografii jedné z hvězd a pokoušel se ji vydírat, uvádí agentura AP.Lady Gaga by se asi samým překvapením nevzmohla na víc než na Eh, Eh.

15:40
Skladba roku? Španělská SaharaNejedná se o exkurz do historické geografie, to jen britský hudební týdeník NME v aktuálním čísle přispěchal se žebříčkem 75 nejlepších alb a 75 nejlepších skladeb pro rok 2010. Redaktorům listu se nejvíce líbila deska Hidden od These New Puritans, na dvojce skončili Arcade Fire s The Suburbs. Písní roku vyhodnotili silně nesinglovou bezmála sedmiminutovou Spanish Sahara od oxfordských Foals.Nemusí se mi to zrovna líbit - ostatně v refrénu se zpívá: „Jsem zuřivost v tvé hlavě,“ – ale ta M.I.A., která skončila na druhém místě, mě baví víc.

16:37
Pražská Kampa je druhý nejkrásnější městský ostrovAlespoň tak ji ohodnotil komunitní cestovatelský server VirtualTourist. Kampa skončila hned za pařížským ostrovem Svatého Ludvíka a je popisována jako nejromantičtější část Prahy. Noticka neopomíná zmínit ani Lennonovu zeď. V první pětce se ještě umístila římská Tiberina a kodaňský Christianshavn, kde v bývalých kasárnách sídlí i proslula hippie komunita Christianie.Že je na Kampě krásně, došlo i libanonské zpěvačce Nawal Al Zoghbi. Ten klip stojí za vidění.

17:42
Obama neočekávaně navštívil Afghánistán Barrack Obama dorazil na předem neohlášenou tříhodinovou návštěvu afghánské letecké základny Bagram. K cestě došlo jen pár týdnů poté, co Pentagon oznámil, že situace v zemi se v průběhu již devět let trvajícího konfliktu příliš nelepší. Zpráva dále zdůrazňuje, že došlo jen k nevyrovnaným pokrokům a vítězství nad povstalci Tálibánu jsou skromná.Nakonec nic nepotěší tak, jako oficiální návštěva s pěkným uvítáním.

17:52
Na co by se nemělo zapomínatDnešní DJ se loučí a pomalu vyráží do pražského klubu 007, kde se bude křtít fungl nové album Konec civilizace rappera Bonuse. Tahle skladba je Dětem. A hezký víkend pod sněhem!


Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].