Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Respekt DJ

DJ pátek 31. října 2014

Gravitace
Gravitace • Autor: Warner Bros.


 

08:00Vstávat a cvičit!

Hezké ráno všem,

dnes nás čeká zamračený den s teplotami od deseti k třinácti stupňům na celém území. Svátek má dnes Štěpánka, těch je v Česku přes dvanáct tisíc – nejvíce v Praze, Českých Budějovicích nebo Plzni. A pokud nejste Štěpánka a máte i přesto chuť oslavovat, je dnes kromě Halloweenu směrem na západ prý také Frankenstein Day. Tedy o důvod víc se dnes do práce zbytečně neupravovat.

Četli jste tenhle týden něco zajímavého, co si necháváte na víkend? Podělte se s námi o svůj tip v komentářích. Dnešní DJka má v Pocketu odložený z posledních dní třeba tenhle text od TIME. 

09:50Čtení na teplou zimu

Slovenské Hospodárske noviny informují, že včera se v Bruselu povedlo podepsat dohodu o obnovení dodávek zemního plynu Ukrajině do března 2015. José Manuel Barroso se nechal slyšet, že teď už není důvod, aby bylo lidem v zimě chladno. O chladu v mezinárodní politice nepadlo podle všeho ani slovo.

A jelikož je pátek, zjišťujeme, jaké články jste si tenhle týden odložili na víkend. Petr Zvoníček doporučuje na Twitteru hned dva - a nápad podívat se s ročním odstupem na film Gravitace vypadá skutečně zajímavě.

12:26Samé dobré zprávy

Dnes to vypadá na den dobrých zpráv. Kolegové z Hospodářských novin píšou, že export mléčných výrobků i navzdory sankcím pořád překonává dovoz. A na Aktuálně.cz si můžete přečíst, že Viktor Orbán ustupuje od svého původního plánu zdanit internet. „Když se lidem něco nelíbí, ba dokonce to považují za nerozumné, pak by se to dělat nemělo. Daňový zákon se musí změnit, musí se stáhnout,“ cituje Aktuálně slova maďarského premiéra po protestech, kterých se účastnilo 100 tisíc lidí. 

A pokračuje i naše doporučovaní čtení na víkend - v souvislosti s návštěvou Miloše Zemana v Číně doporučuje náš čtenář starší článek Respektu:

13:45Uhodni fousy fotbalistů

Na víkend si nemusíte nechávat jenom čtení, ale i krátky kvíz, kzerý připravil The Guardian. Úloha je jednoduchá - uhodnout fousy známého fotbalisty. 

Mimochodem, z režiséra Roberta Sedláčka se mezičasem stala módní ikona - firma vyrábějíci sportovní oblečení vydala speciální edici černé mikiny i se státním vyznamenáním. Deset dostupných kusů se okamžitě vyprodalo a nezostáva jenom doufat v další várku. 

15:20Adriana Krnáčová najisto

Pražskou primátorkou bude už zcela určitě Adriana Krnáčová - takový je výsledek vyjednávaní koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice, která povede hlavní město. Zároveň se už zcela určitě ví, že v radě nebude sedět zastupitel ČSSD Karel Březina, kterému soud tento týden potvrdil odsouzení za podvod při neoprávněném pobíráni odměn v Dopravním podniku. 

Mimo to v rámci víkendového čtení doporučuje kolega Michal Ischia text Sex is Sex but Money is Money, který má mimo jiného krásnou grafickou úpravu. 

16:37Žižkov (nejen) sobě v opozici

Kromě toho, že Adriana Krnáčová bude zcela jistě primátorkou Prahy, víme po dnešku už i to, kdo bude vést pražský Žižkov. A nebude to vítězné hnutí Žizkov (nejen) sobě. Místo toho koalici sestavily TOP 09, ČSSD a ODS s podporou Volby pro města. Podle lídra Žižkova (nejen) sobě má jejich dohoda souviset se středečným zásahem policie, při kterém mu zabavila pracovní počítač. Zatímco přesný důvod policie nezveřejnila, Stropnický usuzuje, že šlo o snahu zdiskreditovat ho jako koaličního partnera, čemuž podle něj nasvědčuje i fakt, že na místě byla předem informovaná média.

17:55Nashledanou a hezký víkend s ISISem i čipmanky

Dnešní DJ i pracovní týden se pomalu chýlí ke konci. Děkujeme za tipy na čtení na víkend a přidávame ještě dva:

Daily Beast popisuje (i spolu s odkazy na videa) jak si komici na Blízkem východě utahují z ISISu - i v situacích, kdy mají teoristy přímo za okny a mohou si být jisti, že pokud se jím dostanu do rukou, nepřežijí. 

A pokud by vás nebavilo číst, můžete si udělat výlet do brněnské zoo a podívat se tam na čipmanky, které si nově pořídili. 

Mějte se hezky!

Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte