0:00
0:00
Astrounat Brázda
Odvaha nejen číst

Psychologická poradna27. 6. 20244 minuty

Je ve čtyřiceti pozdě na to, abych změnila kariéru?

Uvažuji o tom už od pandemie. Jak se na to mohu připravit?

Ve svém současném zaměstnání pracuji osmnáct let. Mám stálý příjem a dosáhla jsem v podstatě všeho, čeho jsem mohla. Do vedení společnosti se určitě nevypracuji, takže si to ani nedávám za cíl.   Posledních několik týdnů přemýšlím o změně každý den. Zatím nemám vyhlédnutého nic konkrétního, ale klidně bych šla i učit, třeba na střední školu. To jsem dělala dva roky, než jsem nastoupila do své současné práce. V té době jsem potřebovala splácet hypotéku a z učitelského platu se nedalo vyjít, tak jsem šla do soukromé firmy, kde byl plat nesrovnatelný.

Nyní mám hypotéku splacenou, jsem bezdětná, mám přítele, ale nežijeme spolu. V podstatě je to jen na mně. Samozřejmě počítám s tím, že ekonomicky to bude velký propad, ale dokážu si představit, že bych po večerech dělala účetnictví pro pár klientů. Ve škole to asi taky nebude jednoduché a trochu se bojím, jak si na to zvyknu. Ale začíná mě to čím dál tím víc lákat. Možná si to ale jen příliš idealizuji, protože už opravdu potřebuji změnu.

↓ INZERCE
Inzerce Budvar
Inzerce Budvar

Co byste mi poradili? Měli jste klienty, kteří po čtyřicítce změnili povolání a později toho nelitovali? Pokud ano, jak se na to mám připravit?

Předplaťte si Respekt a nepřicházejte o cenné informace.

Online přístup ke všem článkům a archivu

Články i v audioverzi a mobilní aplikaci
Možnost odemknout články pro blízké
od 150 Kč/měsíc