Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Politika

Prozradil Zeman tajné informace o teroristech, nebo chce jen vyvolávat strach?

Prezident řekl v Českém rozhlase, že se po Česku pohybuje nebezpečný a hledaný muž

Milos Zeman
Miloš Zeman • Autor: Milan Jaroš

Prezident Miloš Zeman řekl v Českém rozhlase, že se po Česku pohybuje nebezpečný terorista. Sdělil, že k tomu četl čtyři tajné šifry a "podle jedné se na našem území potlouká jistý člověk z Maghrebu, nesmím uvést jeho jméno, který je důvodně podezřelý ze spolupráce s teroristickými islámskými organizacemi."

Jestli to tak skutečně je, prezident Zeman svým prohlášením vážně ohrozil schopnost zdejších tajných služeb teroristy sledovat a hlavně se o nich v budoucnu dozvídat. Je možné, že poznatek o muži dali BIS zahraniční spojenci, kteří jsou velmi citliví na podobné průvaly. Tajným službám totiž znemožňují terorismus efektivně potírat.

Reklama
Reklama
Reklama

Špioni pracují z logiky tajně právě proto, aby sledovaní o jejich práci nevěděli. Proč by příště spojenci Čechy upozorňovali, když to na počkání vyzvoní? Dotyčného muže pak český prezident upozornil, že je pod dohledem. Pokud operace stále běžela, bezprecedentně ji ochromil.

Zeman samozřejmě může jen vařit z vody, ze lhářství byl v minulosti opakovaně usvědčen soudem, ale ani to není dobrá zpráva. Kdyby i v tomto případě nemluvil pravdu, pak rozdmychává ve společnosti strach a vášně. Jako prezident by je měl přitom spíše tlumit. Pokud tedy není jeho cílem právě  opak - ať už by touto destabilizací chtěl posloužit sobě nebo někomu jinému.

Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte