Návštěva čínského prezidenta v Česku, Paláč Žofín, Miloš Zeman, Si Ťin-pching, obchodní fórum
Petr Kellner

Kdo vlastní Novu, vlastní i vliv. Tato nejsledovanější soukromá televize v Česku má velkou moc, takže nejen politiky zajímalo, kdo a proč ji zrovna vlastní.

I_obalka_R44
Autor: Ilustrace – Pavel Reisenauer

Reklama
Reklama

Na konci devadesátých a na začátku nultých let ji Vladimír Železný (zejména poté, co ji ukradl americkým vlastníkům) změnil v politickou zbraň. A PPF ji nepochybně nekupuje jen jako ekonomickou investici. Jako jeden z mála velkých hráčů tu nevlastní média či nějakou politickou stranu. Má sice svého prezidenta Miloše Zemana, ale jeho zdravotní kondice musela u PPF vyvolat otázky: Kdo bude naše zájmy zastupovat, až tu nebude?

Vlastnictvím Novy se poměr sil zásadně mění. Každý politik teď ví, že pokud vážně zkříží plány PPF, může se mu to vymstít. Nova má velký vliv - a není těžké si představit, že ho PPF použije. Uvidíme, jak se bude chovat. Zatím jsme jen v rovině dohadů. Ale lze se vsadit, že Andrej Babiš teď horečně přemýšlí, co to všechno pro něj znamená.

Už před tím se v kuloárech říkalo, že pouze Petr Kellner v něm vzbuzuje jisté obavy. Právě kvůli blízkosti k Zemanovi, ale i obřímu bohatství. Teď ony obavy ještě vzrostou. Ale on to nepochybně nějak vymyslí. Každopádně 27. říjen 2019 přepisuje nejen mediální, ale i politickou mapu.

Respekt 44/2019: Co láká Petra Kellnera na televizi Nova

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Erik Tabery

šéfredaktor

erik_novy
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 2267

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte